میثاق ‌جهادگران دانشگاهی با آلاله‌ها

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۷ کد : ۵۱۷۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۹۵
همزمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، امروز دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه مراسم تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی فارس در گلزار شهدای شیراز برگزار شد
میثاق ‌جهادگران دانشگاهی با آلاله‌ها

همزمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، امروز دوشنبه 15 بهمن‌ماه مراسم تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی فارس در گلزار شهدای شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، همواره در طول تاریخ، ایامی بوده‌اند که سرنوشت انسان‌ها در آن‌ها رقم خورده است. ایامی که در آن‌ها تحول عظیمی رخ داده است و تبدیل به روزهای ماندگاری در طول تاریخ شده‌اند.
در تاریخ ایران نیز روزهای مهم و سرنوشت‌سازی وجود دارند که در آن‌ها سرنوشت ملت رقم خورده است؛ روزهای پیروزی جبهه حق علیه باطل، ایامی که رحمت خدا شامل حال بندگانش شده و نعمت بر آن‌ها تمام می‌شود که بدان‌ها ایام‌الله می‌گویند.

روزهای پیروزی و به ثمر رسیدن انقلاب جانانه و پر از حماسه و ایثار ملت ایران نیز به ایام‌الله دهه فجر معروف است که در آن هر کسی که دل در گرو این انقلاب دارد، تلاش می‌کند تا به سهم و وسع خویش این روزها را تکریم کند.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در این ایام به‌صورت مرتب از سوی دستگاه‌ها، نهادها و گروه‌های مختلف مردمی و دولتی برگزار می‌شود، تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهداست. حرکتی که می‌تواند تحول بیافریند.
صبح امروز، طبق سنت هر ساله، جهادگران دانشگاهی فارس راهی دیار عاشقان، سرگشتگان و رندان عالم شدند. همانجا که بوی بهشت می‌دهد. کافی است که دل به دل رهروان راه حق بسپاری، آنگاه نادیده‌هایی را می‌بینی که به راستی دیدنی هستند.

همراه با سایر گروه‌ها و کارکنان ادارات مختلف، به میعادگاه عاشقان پا نهادیم. آمدیم تا دوباره نجواهای عاشقانه خود را با امامزادگان عشق از نو سر دهیم و بگوییم راهی که سبک‌بالان عاشق انتخاب کردند و رفتند، تمام‌شدنی نیست. آمدیم تا به سهم و وسع خویش، خوشه‌ای از انوار رحمت الهی که بر سرزمین عاشقان تابیده است را برای خود برچینیم. 

نواهای ملکوتی دعا و آیات قرآن از قطعه شهدای گمنام، آرامگاه خوشنامان عاشق به گوش می‌رسد و دل‌ها را راهی حرم ستر و عفاف ملکوت می‌کند و در اینجا دیگر همه چیز به دل تو وابسته است که چقدر دلت را به سوی امامزادگان عشق سوق دهی.

به راستی چه زیباست، اگر بتوانیم اندکی تأمل بر وصیت‌نامه کسانی کنیم که امروز به میهمانی آنان آمدیم و بدین طریق بتوانیم راهی که سرگشتگان عاشق برای ما ترسیم کردند، را بشناسیم و ادامه دهیم.