شبانی‌نژاد، فرماندار شهرستان لامرد: جهاد دانشگاهی بازویی برای آموزش نیروی انسانی

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۴ کد : ۵۰۴۴ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۵۲
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی با حضور در شهرستان لامرد از مرکز جهاد دانشگاهی لامرد بازدید و شبانی‌نژاد فرماندار و حجت الاسلام علوی امام جمعه لامرد دیدار و گفتگو کرد.
شبانی‌نژاد، فرماندار شهرستان لامرد: جهاد دانشگاهی بازویی برای آموزش نیروی انسانی

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی با حضور در شهرستان لامرد از مرکز جهاد دانشگاهی لامرد بازدید و شبانی‌نژاد فرماندار و حجت الاسلام علوی امام جمعه لامرد دیدار و گفتگو کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، محمدرضا غلامپور معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس در دیدار با فرماندار شهرستان لامرد اظهار داشت: جهاد دانشگاهی برای بیش از ۲ هزار نیروی فنی استان دوره‌های آموزشی برگزار نموده و ظرفیت خوبی برای تربیت تخصصی و فنی نیروهای انسانی دارد.

وی با اشاره به برخی ظرفیت‌ها و اقدامات اخیر این نهاد گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه مشاغل خانگی و به دنبال آن ایجاد اشتغال، تشکیل شورای مهارت استان، مسئولیت برگزاری آزمون استخدامی کشور و  فعالیت های فرهنگی مختلف از جمله اقدامات و ظرفیت های جهاد دانشگاهی است.

غلامپور با اشاره به راه اندازی مرکز بانک خون بند ناف در لامرد گفت: با توجه به راه اندازی پروازهای مستقیم لامرد به تهران ارائه این خدمت به مردم هموارتر خواهد شد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی فارس از فرماندار شهرستان لامرد خواست در خصوص تامین فضای فیزیکی مناسب همراهی و حمایت های لازم را به این  نهاد داشته تا با استفاده از حداکثر ظرفیت جهاد دانشگاهی بتوان به تربیت نیروی های لازم منطقه بپردازند.

شبانی‌نژاد فرماندار لامرد هم در این دیدار جهاد دانشگاهی را حلقه اتصال دانشگاه و صنعت دانست و گفت: توسعه صنعت در شهرستان لامرد به گونه ای است که تربیت و آموزش نیروی فنی و متخصص به شدت احساس می شود.

وی با بیان اینکه نگاه مدیران ارشد استان به این توسعه صنعتی در لامرد است عنوان کرد: راه اندازی بزرگترین کارخانه آلومینیوم کشور و صنایع پایین دستی آن، انتقال آب دریا به لامرد، احداث آزادراه لامرد پارسیان و تونل گردنه شهید باقری از جمله پروژه های بزرگی است که آینده اشتغال استان را تامین خواهد کرد.

فرماندار شهرستان لامرد ضمن اعلام حمایت از نهاد بزرگ و انقلابی جهاد دانشگاهی در لامرد گفت: انتظار داریم جهاد دانشگاهی با برگزاری دوره های فنی و تخصصی مورد نیاز منطقه و صنایع مستقر بازویی برای آموزش نیروهای انسانی باشد .

 

در پایان غلامپور با حضور در دفتر امام جمعه لامرد از حمایت های ایشان نسبت به فعالیت های جهاد دانشگاهی تقدیر و تشکر کرد.

علوی امام جمعه لامرد تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی مهمترین فعالیت در هر نهاد خدمت رسانی به عموم جامعه خواهد بود و با توجه به توانایی و فعالیت های جهاد دانشگاهی همواره از این نهاد انقلابی حمایت خواهیم کرد و امید است با توجه به ظرفیت بالای این مجموعه نسبت به اشتغال جوانان شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم.


( ۱ )