فرمانده سپاه بقیه الله(عج): ویژگی‌های رسانه طراز انقلاب اسلامی/ رسانه‌ها دچار خودسانسوری نشوند

۰۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۳ کد : ۴۸۸۹ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۴۲
سرهنگ پاسدار محمدجعفر دوستدار در بازدید از خبرگزاری ایکنا فارس به ویژگی‌های رسانه طراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رسانه طراز انقلاب اسلامی آن رسانه‌ای است که خوب تشخیص دهد، رصد کند و حواسش جمع باشد و نقش خودش را در جامعه امروز پیدا کند و به نقش‌های خودش به خوبی عمل کند.
فرمانده سپاه بقیه الله(عج): ویژگی‌های رسانه طراز انقلاب اسلامی/ رسانه‌ها دچار خودسانسوری نشوند

سرهنگ پاسدار محمدجعفر دوستدار در بازدید از خبرگزاری ایکنا فارس به ویژگی‌های رسانه طراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رسانه طراز انقلاب اسلامی آن رسانه‌ای است که خوب تشخیص دهد، رصد کند و حواسش جمع باشد و نقش خودش را در جامعه امروز پیدا کند و به نقش‌های خودش به خوبی عمل کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سرهنگ پاسدار محمدجعفر دوستدار، فرمانده سپاه ناحیه بقیهالله(عج) شیراز به‌همراه رضا کوهی، رئیس و اعضای کانون بسیج رسانه این ناحیه از سپاه امروز، دوم بهمن‌ماه از دفتر خبرگزاری ایکنا شعبه فارس بازدید کردند.
دوستدار در این بازدید ضمن قدردانی از فعالیت‌های ایکنا گفت: خبرگزاری ایکنا در راستای احیای فرهنگ ناب اسلامی و انقلاب اسلامی تلاش می‌کند که این مسئله قابل قدردانی است.
وی افزود: طبق رصدهایی که انجام می‌شود خبرگزاری ایکنا تقریباً نخستین رسانه‌ای است که اخبار سپاه ناحیه بقیهالله(عج) را پوشش می‌دهد که این مسئله باز هم جای قدردانی دارد و امیدواریم که این همکاری‌های تداوم پیدا کند و در راستای بهبود وضعیت جامعه بتوانیم با همکاری یکدیگر قدم‌های خوبی برداریم.

فرمانده سپاه ناحیه بقیهالله(عج) شیراز در ادامه سخنان خود با بیان اینکه رسانه در دنیای امروز نقش کلیدی را ایفا می‌کند، گفت: امروز کسی نمی‌تواند قدرت رسانه‌ها را انکار کند چرا جهان تبدیل به یک دهکده شده است و کوچکترین اخبار توسط رسانه‌ها با کمترین سرعت ممکن در همه نقاط دنیا پخش می‌شود.
وی اظهار کرد: گاهی ممکن است یک برنامه در روستای دورافتاده‌ای برگزار شود که حتی کیفیت برگزاری آن چندان خوب نباشد اما انعکاس این فعالیت می‌تواند منجر به انجام فعالیت‌های با کیفیت‌تر شود.
دوستدار حدیثی از ائمه معصومین(ع) را یادآور شد و گفت: در احادیث داریم ثواب کسی که واسطه خیر می‌شود، از کسی که عمل خیر انجام می‌دهد بیشتر است و خوب است که خبرنگاران ما نیز به این مسئله توجه داشته باشند که اگر اخبار خوب را به دیگران برسانند و در تکثیر آن‌ها فعالیت کنند، مسلماً در ثواب آن نیز شریک خواهند بود

 

وی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: رسانه باید نقش خود را در زمینه انعکاس دستاوردهای انقلاب به خوبی ایفا کند.

دوستدار همچنین به ویژگی‌های رسانه طراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: کلمه طراز، کلمه‌ای است که توسط مقام معظم رهبری برای موارد مختلف نظیر مسجد طراز، جوان طراز و غیره به کار رفته است.
فرمانده سپاه ناحیه بقیهالله(عج) شیراز ادامه داد: رسانه طراز انقلاب اسلامی آن رسانه‌ای است که خوب تشخیص دهد، رصد کند و حواسش جمع باشد و نقش خودش را در جامعه امروز پیدا کند و به نقش‌های خودش به خوبی عمل کند.

وی با بیان اینکه رسانه طراز انقلاب اسلامی دستاوردها را به خوبی انعکاس می‌دهد، گفت: البته رسانه طراز باید ضعف‌ها را نیز به خوبی تشخیص داده و انعکاس دهد و خودسانسوری نکند و اجازه ندهد که دشمن بخواهد با استفاده از انعکاس ضعف‌ها، مطالبات مردم را بیان کند.
دوستدار با تأکید بر اینکه رسانه طراز انقلاب اسلامی باید در کنار مردم حرف‌های آنان را به گوش مسئولان برساند، گفت: متأسفانه برخی از رسانه‌ها دچار خودسانسوری شده‌اند که این مسئله باعث می‌شود که مردم حرف‌هایشان را از رسانه‌های بیگانه بشنوند.
دوستدار اضافه کرد: دین ما کامل است و در همه زمینه حرفی برای گفتن دارید و اگر هم مشکلی وجود دارد به دلیل آن است که در حوزه اجرای دستورات دین نتوانستیم خوب عمل کنیم یعنی مدیریتمان ضعیف بوده است وگرنه اسلام هیچ عیبی ندارد اما برخی این‌ها را با هم قاطی کردند و باعث شده که جوان پس بزند.

فرمانده سپاه ناحیه بقیهالله(عج) شیراز با بیان اینکه رسانه طراز انقلاب اسلامی رسانه‌ای است که جسارت دارد و وارد موضوعاتی می‌شود که کمتر به آن توجه شده است، گفت:‌ رسانه طراز تا پایان موضوع مطالبه‌گری می‌کند.

دوستدار افزود: ما می‌خواهیم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیریم و نباید به راحتی از کنار این موضوعات بگذریم هرچند که نسبت به دیگر کشورها وضع ما بسیار بهتر است اما همین مقدار هم برای جامعه اسلامی خوشایند نیست.