به همت جهاد دانشگاهی فارس انجام شد؛ برگزاری نخستین کارگاه ارزیابی تأثیرات اجتماعی فرهنگی پروژه‌ها در فارس

۰۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۲ کد : ۳۴۴۵ پژوهش و فناوری تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۳۶
نخستین کارگاه ارزیابی تاثیرات اجتماعی فرهنگی پروژه‌ها (طرح اتاف) به همت جهاد دانشگاهی استان فارس در شیراز برگزار شد.
به همت جهاد دانشگاهی فارس انجام شد؛  برگزاری نخستین کارگاه ارزیابی تأثیرات اجتماعی فرهنگی پروژه‌ها در فارس

نخستین کارگاه ارزیابی تأثیرات اجتماعی فرهنگی پروژه‌ها (طرح اتاف) به همت جهاد دانشگاهی استان فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان فارس، در حاشیه برگزاری نخستین کارگاه اتاف در شیراز گفت: برای نخستین بار در این استان کارگاه ارزیابی تأثیرات اجتماعی فرهنگی پروژه‌ها به میزبانی جهاد دانشگاهی فارس برای ذی‌نفعان اجرای این طرح برگزار شد. 

دکتر مریم سروش با بیان این که هر پروژه‌ای که در کشور انجام شود، روی مردمی که با آن درگیر هستند، تأثیرات اجتماعی برجای می‌گذارد، گفت: ارزیابی تأثیرات در ایران قدمت ۱۰ ساله دارد اما تنها مربوط به شهرداری تهران بوده است . 

وی دلیل اجرای اتاف در شهرداری تهران را ازدیاد پروژه‌های در حال اجرا عنوان و اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین ذی‌نفعان پروژه‌های اتاف، مجموعه مدیریت شهری، خصوصا شهرداری است.

مجری برگزاری کارگاه ارزیابی تأثیرات اجتماعی فرهنگی پروژه‌ها (اتاف) در فارس با بیان این که این طرح سیاستگذاری‌ها، پروژه‌های اجرایی در همه حوزه‌ها و اقدامات مداخله‌ای در جامعه را در بر می‌گیرد، گفت: کاهش هزینه‌ها، افزایش اثرات مطلوب توسعه‌ای، برقراری عدالت اجتماعی و موفقیت در اجرای سیاست‌های اعمالی از مهمترین مزایای اجرای طرح اتاف به شمار می‌رود . 

به گفته سروش، آموزش متخصصان و مدیران در اجرای این ارزیابی توسط جهاد دانشگاهی در تهران انجام شده و به تبع آن جهاد دانشگاهی فارس برگزاری این دوره‌ها را بر عهده گرفته است . 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان فارس همچنین تربیت پژوهشگر، پیوست نگاری فرهنگی و کمک به اجرا و نظارت بر پروژه‌های شهری در ابعاد مختلف را هدف از ورود جهاد دانشگاهی فارس برای برگزاری این دوره‌ها عنوان کرد.

این کارگاه به مدت دو روز و طی روزهای پنجشنبه اول و جمعه دوم آذرماه در شیراز برگزار شد.