معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب:

راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی توسط جهاد دانشگاهی در داراب

۰۳ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۳ کد : ۲۴۱۳۳ آموزشی
تعداد بازدید:۱۶۵
​​​​​​​در جلسه‌ای که در فرمانداری ویژه شهرستان داراب برگزار شد، اصغر فرودی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان داراب با طاهره غلامی مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی توسط جهاد دانشگاهی در داراب

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، اصغر فرودی معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب با طاهره غلامی مسئول مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان داراب دیدار و گفتگو نمود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب در این جلسه ضمن تاکید بر توسعه آموزش های علمی، عملی و کاربردی جهت اشتغال زایی فردی و توانمند سازی افراد جهت ورود به بازار اشتغال اظهار نمود: آمادگی راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی را در شهرستان داریم و کلیه امکانات و تجهیزات راه اندازی این مرکز را فراهم خواهیم نمود تا به واسطه چنین مراکزی بتوانیم در شهرستان با تبدیل کردن علم به فناوری و رشد و توانمند سازی نیروی های تحصیل کرده شهرستان مسیر توسعه را تسریع بخشیم.

فرودی اظهار داشت: در خصوص برگزاری آزمون های استخدامی توسط جهاد دانشگاهی و همکاری های لازم جهت اجرای این آزمون ها تا به حال اتفاقات خوبی در شهرستان رخ داده است.

وی همچنین در خصوص مسائل و مشکلات جهاد دانشگاهی مطالبی مطرح و در مورد چگونگی راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی توسط جهاد دانشگاهی و همچنین طرح جدید حمایت و توسعه مشاغل خانگی و چگونگی اجرا و نحوه همکاری ادارات و حمایت های دولت از این طرح و همچنین راه اندازی کارگاه تحقیقاتی اسانس گیری زیر نظر جهاد دانشگاهی در شهرستان مطالبی عنوان کرد.

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی شهرستان داراب نیز گفت: این مرکز از بدو تأسیس تاکنون با ارایه آموزش‌ها و انجام طرح‌های گوناگون کمک شایان توجهی به اشتغال و فراگیری دوره‌های مختلف آموزشی جهت نسل جوان انجام داده است.

غلامی همچنین در خصوص طرح توسعه مشاغل خانگی گفت: امیدوارم این طرح که به صورت ملی آغاز گردیده با همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و همچنین شناسایی پیشران‌ها به مرحله اجرا درآید. که از جمله مزایای این طرح آموزش و مشاوره رشته‌های مشاغل خانگی با هدف اشتغال‌زایی و کسب درآمد جهت نسل جوان خواهد بود.

وی در ادامه افزود: با شناسایی و آموزش رشته‌های مختلف صنایع دستی که مختص شهرستان داراب می‌باشد می‌توان بستری جدید جهت اشتغال جوانان و همچنین معرفی صنایع دستی این شهرستان به دیگر نقاط کشور را فراهم نمود.


( ۱ )