شهردار شیراز مطرح کرد:

گام موثر جهاددانشگاهی در بومی‌سازی تولیدات فنی و توسعه مرزهای دانش

۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۷ کد : ۲۰۷۲۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۶
به گفته شهردار شیراز، در شرایطی که کشور با تحریم‌های بسیاری روبه‌رو است، بومی‌سازی بسیاری از تولیدات فنی و توسعه مرزهای دانش در دستور کار جهاددانشگاهی قرار گرفته که گامی موثر در راستای عبور از مشکلات کنونی و خودکفایی ایران اسلامی خواهد بود.
گام موثر جهاددانشگاهی در بومی‌سازی تولیدات فنی و توسعه مرزهای دانش

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، حیدر اسکندرپور ضمن تبریک چهلمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، بیان کرد: فعالیت و پویایی جهاددانشگاهی در سال‌های اخیر نشان داده که این نهاد به‌رغم اینکه در سال‌های نخستین پس از انقلاب بر اساس نیاز به تحول و جهت‌دهی به فضای فرهنگی و دانشگاهی کشور تشکیل شد؛ همواره  اهداف و وظایف محوله را بر اساس نیازهای جامعه به‌روزرسانی کرده است.

 

او با تاکید بر اینکه در شرایط امروز جامعه توجه به توسعه فرهنگی و بهره‌مندی از توان و استعداد سرمایه‌های غنی انسانی در کشور راهگشای بسیاری از مشکلات است، افزود: جهاددانشگاهی نیز  این موضوع را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

شهردار شیراز که معتقد است توجه به نیازهای جامعه در حوزه‌های سلامت، درمان، صنعت، کشاورزی و سایر حوزه‌های درخور اهمیت از سوی جهاددانشگاهی این نهاد را به نهادی کارآمد و پویا در جامعه تبدیل کرده است، گفت: اهمیت اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در مراکزی همچون پژوهشکده رویان که وابسته به جهاددانشگاهی است به‌خوبی جایگاه برجسته این نهاد را نمایان می‌کند.

اسکندرپور ادامه داد: این نهاد با فعالیت  در عرصه رسانه‌ای به‌خصوص با اداره خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ خبرگزاری قرآنی ایکنا و نیز مرکز افکار سنجی دانشجویان ایسپا موفق شده است منابعی موثق برای اطلاع‌رسانی در اختیار مردم و جامعه قرار دهد.

شهردار شیراز همچنین تصریح کرد: جهاددانشگاهی در استان فارس نیز همواره پیشگام فعالیت در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی بوده و با راه‌اندازی مراکز مختلف، انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با دانشگاه‌ها و سازمان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی و اجرای طرح‌های پژوهشی کارنامه‌ای درخشان بر جای گذاشته است.