رئیس اداره بهزیستی شهرستان لامرد: همکاری و استفاده از توانایی جهاد دانشگاهی در تمامی حوزه‌ها

۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱ کد : ۱۳۰۱۲ عمومی آموزشی
تعداد بازدید:۱۹۳
مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد با رئیس اداره بهزیستی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد .
رئیس اداره بهزیستی شهرستان لامرد: همکاری و استفاده از توانایی جهاد دانشگاهی در تمامی حوزه‌ها

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد با رئیس اداره بهزیستی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد .

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، علیپور مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد دوشنبه 20 آبان‌ماه با معصومه کاظم‌زاده رئیس اداره بهزیستی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد .

 

مدیر جهاد دانشگاهی لامرد ضمن عرض تبریک به مناسب فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر مهربانی (ص) و امام جعفر صادق (ع) با توجه به عنایت و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین ریاست محترم جمهوری نسبت به ایفای نقش جهاد دانشگاهی در جامعه، مباحث فرهنگی و تحقیقاتی در خصوص مقابله با آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی که از جمله فعالیت‌ها و ماموریت‌های مهم سازمان بهزیستی می‌باشد را یکی از محورهای مورد پژوهشی در جهاد دانشگاهی عنوان کرد.

علیپور با بیان اینکه  جهاد دانشگاهی در امر اشتغال و حمایت از مددجویان مستعد در این حوزه  توانمند می‌باشد اظهار کرد:  سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی با همکاری معاونت آموزشی این نهاد، اقدام به برگزاری دوره‌های علمی و عملی بسیاری در حوزه اشتغال نموده‌اند که می‌توان با توجه به وجود دغدغه‌های موجود در خصوص این مسأله و همچنین اجرای طرح مشترک توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور، به عنوان بازوی توانمند در کنار اداره بهزیستی به فعالیت بپردازد.

مدیر جهاد دانشگاهی لامرد اضافه کرد: کرامت والای انسانی و توجه به حفظ ارزش‌های اقشار کم‌برخوردار جامعه همواره باید سرلوحه قرار بگیرد و ما آمادگی کامل داریم که با اداره بهزیستی در زمینه آموزش و اجرای طرح‌های اشتغال‌زا، دوره ضمن خدمت کارکنان، برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و آموزش نیروهای توانمند جهت مراقبت از سالمندان و خدمات فرهنگی و آموزشی به کودکان کار همکاری و مشارکت داشته باشیم.

علیپور در ادامه افزود: جهاد دانشگاهی و اداره  بهزیستی در فعالیت‌های آموزشی همکاری بسیار خوبی دارند، در همین راستا این مرکز توانسته از سال 94 تاکنون 320 نفر مربی مهدکودک، 48 نفر موسس مهد کودک و 50 نفر مسئول فنی مهد کودک را با تائید و همکاری آن سازمان آموزش داده و راهی بازار کار نماید.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان لامرد نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی توانایی‌های بسیار بالایی در تمام حوزه‌ها دارد که با همکاری متقابل می‌توان بر بسیاری از مشکلات و موانع به صورت دقیق و علمی فائق آمد.

وی ادامه داد: با توجه به بعد مسافت شهرستان با مرکز استان یکی از موارد مهم برگزاری دوره‌های مختلف ضمن خدمت و بدو استخدام توسط جهاد دانشگاهی می‌باشد که با توجه به سابقه این نهاد در این خصوص می‌تواند تا حد زیادی گره‌گشای معضلات کارکنان ادارات مختلف این شهرستان باشد.

معصومه کاظم‌زاده افزود : با توجه به آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان، این اداره جهت مقابله با آن فعالیت‌های مؤثری انجام داده است که با همکاری دیگر نهادها از جمله جهاد دانشگاهی می‌توان این مسیر را گسترده‌تر و اثربخش‌تر پیمود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود  تصریح کرد: از شاخص‌ترین فعالیت‌های این اداره حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و ارایه تسهیلات به ایشان می‌باشد که امید است این مهم با اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار توسط جهاد دانشگاهی و همکاری این اداره هرچه بهتر و بیشتر در سطح شهرستان به اجرا درآید.


( ۱ )