برگزاری دوره قرارداد نویسی

۱۱ آبان ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۳ کد : ۱۲۵۹۷ عمومی آموزشی
تعداد بازدید:۵۸۲
دوره قرارداد نویسی ویژه متصدیان و مشاورین املاک برای اولین بار توسط جهاد دانشگاهی در شهرستان مرودشت برگزار گردید.
برگزاری دوره قرارداد نویسی

دوره قرارداد نویسی ویژه متصدیان و مشاورین املاک برای اولین بار توسط جهاد دانشگاهی در شهرستان مرودشت برگزار گردید.

 

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دوره قرارداد نویسی ویژه‌ی متصدیان و مشاورین املاک  با همکاری معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی، معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان و اتحادیه مشاورین املاک شهرستان مرودشت، با حضور آقایان مصطفی عباسی مسئول آموزش قضات تهران و محمد صادق کرمی مسئول برگزاری دوره های حقوقی جهاد دانشگاهی فارس، برای اولین بار در این شهرستان برگزار گردید.

مدیر جهاد دانشگاهی شعبه مرودشت گفت:‌ این دوره آموزشی با توجه به مشکلات عدیده ناشی از عدم انعقاد صحیح و قانونمند قراردادهای ملکی و به تبعِ آن افزایش ارجاع پرونده های ملکی به دادگستری و قرار گرفتن این پرونده‌ها در مراحل طولانی‌مدت و هزینه‌بر قضایی و با هدف افزایش اطلاعات حقوقی مشاورین املاک شهرستان برگزار گردید.

طاهره بشارتی افزود: با توجه به انجام معاملات ملکی کلان در سطح شهرستان مرودشت به عنوان دومین شهرستان استان و نیاز به کاهش خطاهای قراردادنویسی، حدود 130 نفر از مشاوران املاک شهرستان با آموزش‌های تخصصی لازم و فراگیر توانستند تجربیات و اندوخته‌های علمی خود را به روز نمایند تا به سمت تحقق بیشترِ عدالت در حیطه کاری خود گام بردارند.

وی افزود: از آنجا که معمولاً عمده اندوخته  زندگی افراد صرف معاملات ملکی نظیر خرید، فروش یا اجاره می‌گردد و همچنین ملک به عنوان ذخیره‌ای برای آینده افراد محسوب می‌گردد، قاعدتاً انجام مراحل قانونی نقل و انتقالات و معاملات مربوطه می‌تواند آینده یک خانواده را دچار چالش نماید.

در این دوره آموزشی مشاورین املاک با کلیات قراردادنویسی، قالب قانونی انواع قراردادها و معضلات ناشی از اشتباه در تنظیم این قراردادها آشنا شدند.


( ۹ )