هم‌اندیشی در خصوص اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در شهرستان داراب

۰۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۶ کد : ۱۲۴۸۳ عمومی آموزشی
تعداد بازدید:۱۷۹
به همت جهاد دانشگاهی فارس، اولین جلسه بررسی و تشریح طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در شهرستان داراب برگزار شد.
هم‌اندیشی در خصوص اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در شهرستان داراب

به همت جهاد دانشگاهی فارس، اولین جلسه بررسی و تشریح طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی  در شهرستان داراب برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، اولین جلسه بررسی و تشریح زوایای مختلف طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با حضور زاهدیان نژاد، مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی فارس، صیادی معاون فرماندار داراب، طاهره غلامی، مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی داراب و فیروزی، رییس دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری داراب و مسئولان دیگر دستگاههای اجرایی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

زاهدیان‌نژاد در خصوص طرح توانمندسازی بانوان گفت: دفتر امور بانوان و خانواده نهاد ریاست جمهوری به عنوان کارفرمای این طرح ملی می‌باشد که  نظارت آن به عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجری آن جهاد دانشگاهی است که در سطح کشور در حال اجرا می‌باشد.

مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی فارس افزود: با توجه به سال رونق تولید و حمایت از زنان سرپرست خانوار، این پروژه ملی جهت بهره‌برداری زنان سرپرست خانواری که تحت حمایت هیچ یک از نهادهای حمایتی نمی‌باشند تعریف شده و بناست در استان فارس با 200 نفر سهمیه از کل کشور در شهرستان‌های شیراز، مرودشت و داراب اجرایی گردد.

وی افزود: اساس این طرح شناسایی افراد نیازمند و پشتیبانی از آن‌هاست به طوری که پس از غربالگری و توانمندسازی آنان به پیشران‌های تخصصی مشاغل  برای فروش محصولات خانگی از طریق اتصال به بازار معرفی می‌گردند.

زاهدیان‌نژاد همچنین گفت: در این طرح سعی شده کالاهای تولیدی مستقیماً و بدون واسطه به فروش برسد که مزیت آن عدم استیصال تولیدکننده در یافتن بازار فروش از یک طرف و همچنین فراهم شدن شرایط فروش در سطح ملی و حتی بین‌المللی می‌باشد.

صیادی، معاون فرماندار داراب نیز با گرامیداشت مقام زن و نقش آنان در رشد، پرورش و شکوفایی بنیاد اقتصادی خانواده به قدمت فعالیت‌های زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و به ویژه اقتصادی اشاره نمود و ضمن قدردانی از مجموعه جهاد دانشگاهی و استقبال از این طرح ملی گفت: آماده هرگونه همکاری و هماهنگی در اجرایی شدن این طرح ملی هستیم.

در ادامه خانم فیروزی مسئول دفتر امور بانوان و مشاور فرماندار، به تشریح جایگاه زن در توسعه اقتصادی پرداخت و افزود: شناسایی افراد و پیشران‌های واقعی، همت تمامی ادارات، نهادها، بخشداری‌ها و سمن‌های مختلف را می‌طلبد که امیدواریم با همکاری جمعی بتوان به این مهم دست یافت.

در ادامه پیرامون هماهنگی‌های اولیه شروع طرح، مسائل و مشکلات و همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط با دفتر امور بانوان فرمانداری شهرستان بحث و تبادل نظر گردید.