معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای کامل از ظرفیت‌هاست

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷ کد : ۹۵۷۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۰۴
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای کامل از ظرفیت‌ها و دایره‌المعارفی از فرهنگ کار جهادی است و باید از آن برای رسیدن به رونق تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی بهره برد
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس:  جهاددانشگاهی مجموعه‌ای کامل از ظرفیت‌هاست

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای کامل از ظرفیت‌ها و دایره‌المعارفی از فرهنگ کار جهادی است و باید از آن برای رسیدن به رونق تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی بهره برد .

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، عبدالرضا قاسمپور دوشنبه 24 تیر در دیدار با رئیس و معاونان جهاددانشگاهی استان فارس، گفت: جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که کارآمدی و تاثیرگذاری خود را در عرصه‌های مختلف و بر بستر دانش و آگاهی، اثبات کرده است .

او با اشاره به ظرفیت‌های مختلف علمی و اجرایی جهاددانشگاهی در ابعاد مختلف پزشکی، کشاورزی، صنعت و آموزش نیروی انسانی و فرهنگی، گفت: با توجه به حاکم بودن فرهنگ کار جهادی مبتنی بر دانش در جهاددانشگاهی، این نهاد هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست .

قاسمپور با یادآوری اینکه استان فارس نیز یک بسته کامل از ظرفیت در بخش‌های پزشکی، گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن است، گفت: به حتم جهاددانشگاهی می‌تواند با ورود به هر یک از این بخش‌ها، منشا تحول و ارتقاء بهره‌وری باشد .

او با اشاره به لزوم بهره‌گیری دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت جهاددانشگاهی، گفت: قطعا تحقق یک برنامه بعد از گام‌های برنامه‌ریزی و تعامل بین بخشی، نیازمند پیگیری و ممارست در اجرای دقیق برنامه است .

قاسمپور با بیان اینکه در فارس بخش قابل توجهی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، پرتحرک و با انگیزه بالای خدمت هستند، گفت: جهاددانشگاهی در فارس فضای فعالیت در حوزه‌های کشاورزی و معدن را دارد .

او ضمن اشاره به ظرفیت‌های معدنی در استان فارس، گفت: به حتم اگر ظرفیت‌های کشوری جهاددانشگاهی به کار گرفته شود، سرمایه‌گذاری در بخش معدن می‌تواند رونق اشتغال و تولید را به همراه داشته باشد .

قاسمپور با تاکید براینکه تمام دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌ نهادهای دولتی و نیمه دولتی در بحث انعقاد تفاهمنامه‌ها باید همه ابعاد را مد نظر داشته باشند، گفت: اگر اختیارات و امکانات یا همت کافی برای اجرای مفاد مورد توافق وجود ندارد بهتر آنست که تفاهمنامه‌ای هم منعقد و مبادله نشود .

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در عین حال بر لزوم همراهی با مجموعه جهاددانشگاهی در این استان تاکید کرد و گفت: به حتم مدیریت ارشد استان و مجموعه استانداری در این مسیر همراه است .

قاسمپور همچنین گفت: بالغ بر 3 میلیون نفر از جمعیت استان فارس در شهرستان‌هایی غیراز شیراز ساکن هستند و این موضوع لزوم ایجاد شعب جهاددانشگاهی در تمام شهرستان‌ها و بهره‌گیری از توان جوانان متخصص و متعهد در این نقاط را ایجاب می‌کند .

معاون استانداری فارس، این استان را به لحاظ نیروی انسانی، سرشار از پتانسیل ارزیابی و تاکید کرد: جهاددانشگاهی به واسطه توان و تجربه این امکان را دارد که فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف در سطح شهرستان‌های فارس گسترش دهد.