رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس خواستار شد: استفاده مطلوب از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای رونق تولید در فارس

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۹ کد : ۹۵۷۱ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۱۷
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، این نهاد را یک ظرفیت کامل برای دستیابی به رونق تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد که تمام دستگاه‌های اجرایی در فارس می‌توانند با استفاده مطلوب از این ظرفیت، حرکت خود در مسیرهای تعریف شده برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را تسریع کنند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس خواستار شد:  استفاده مطلوب از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای رونق تولید در فارس

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، این نهاد را یک ظرفیت کامل برای دستیابی به رونق تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد که تمام دستگاه‌های اجرایی در فارس می‌توانند با استفاده مطلوب از این ظرفیت، حرکت خود در مسیرهای تعریف شده برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را تسریع کنند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دکتر مظاهر بابایی، دوشنبه 24 تیر در دیدار معاون توسعه و برنامه ریزی استانداری فارس، با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال، تاکید کرد که جهاددانشگاهی فارس طی یکسال گذشته به دنبال بازیابی و تثبیت جایگاه این نهاد در حوزه‌های مختلف بوده است .

بابایی خاطرنشان کرد که جهاددانشگاهی امروز به نهادی کارآمد در عرصه‌های مختلف بدل شده و عملکردی موفق را در بخش‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و اشتغال داشته است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به ظرفیت‌های علمی و اجرایی این نهاد در حوزه‌های پزشکی، گردشگری، کشاورزی و صنعت، گفت: این امکان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت‌های ملی جهاددانشگاهی، مسیر رسیدن به رونق تولید را هموار و اقتصاد مقاومتی را در عمل پیاده کرد .

بابایی با تصریح اینکه جهادگران در فارس و کشور، اثبات کرده‌اند که تشنه خدمت هستند و به خوبی فرهنگ کار جهادی را عملیاتی کرده‌اند، گفت: در فارس بسیاری از امور را می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، به نتیجه رساند اما بیشتر انرژی ما مصروف بروکراسی‌های اداری می شود .

او با بیان اینکه حمایت از فعالیت‌ها و اقدامات جهاددانشگاهی توسط مدیریت ارشد استان، مهمترین خواسته است، گفت: اگر حمایت کامل برای به ثمر رسیدن برنامه‌ها وجود داشته باشد، امکان به کارگیری ظرفیت‌های جهاددانشگاهی کشور نیز وجود دارد .

بابایی بر ضرورت آشنایی مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی با جهاددانشگاهی تاکید و اضافه کرد: جهاددانشگاهی استان فارس در حوزه گیاهان دارویی، ورود کرده است اما به ثمر رسیدن تلاش‌ها، نیازمند همراهی تمام دستگاه‌های مرتبط خواهد بود .

رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز رشد در این استان، گفت: در مرکز نوآوری و شکوفایی آموزش‌های عملیاتی از ایده‌پردازی، ایده سازی تا تجاری سازی ایده به گروه‌ها ارائه می شود .

او یادآور شد: در مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز رشد جهاددانشگاهی، همه گروه‌ها و افراد صاحب ایده استقبال می‌شود حال آنکه در سایر مراکز مشابهی که سایر دستگاه‌ها ایجاد کرده‌اند، محدودیت‌هایی برای ورود افراد و گروه‌ها وجود دارد .

بابایی یکی از فعالیت‌های مهم جهاددانشگاهی را توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دانست که با همکاری معاونت بانوان ریاست جمهوری به شکل ملی اجرایی شده است و گفت: در این زمینه برای فارس 200 نفر سهمیه درنظر گرفته شده است .

او ادامه داد: با همکاری دفتر امور بانوان استانداری فارس زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در دو رشته سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و تولید زعفران، فراهم شده است .

بابایی با اشاره به توانایی‌های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش، خاطرنشان کرد: بی تردید جهاددانشگاهی در حوزه آموزش از جایگاه ویژه ای برخوردار است و از سال‌ها قبل مبحث مهارت آموزی را دنبال می کند .

رئیس جهاددانشگاهی فارس تاکید کرد که این نهاد توان برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی را برای گروه‌های مختلف و در رشته‌های مورد نیاز دارد .

بابایی همچنین با اشاره به اینکه 2 خبرگزاری ایکنا و ایسنا، ذیل مجموعه جهاددانشگاهی فعالیت می‌کنند، گفت: دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری توان افزایش تعداد رشته‌ها راه‌اندازی رشته‌های خبرنگاری و عکاسی را دارد.