آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در جهاد دانشگاهی استان فارس

۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۴ کد : ۹۱۵۶ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۵۳۵
به همت جهاد دانشگاهی استان فارس طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در استان کلید خورد.
آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در جهاد دانشگاهی استان فارس

به همت جهاد دانشگاهی استان فارس طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در استان کلید خورد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، مبتنی بر الگوی نوین ساماندهی مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با کارفرمایی معاونت زنان ریاست جمهوری در استان فارس اجرایی می­شود.

در این جلسه که با حضور رییس جهاد دانشگاهی فارس، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس، مسئول مشاغل خانگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مدیر دفتر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی فارس و کارشناسان مربوطه در دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار گردید، حاضرین به بحث و بررسی و تبادل نظر پیرامون مسائل مربوط به این طرح پرداختند.

زاهدیان‌نژاد مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی فارس گفت: این طرح در راستای نیل به شاخص ­های اقتصاد مقاومتی و در قالب همکاری و هم افزایی با طرح­های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت حل مشکلات اقتصادی بانوان سرپرست خانوار انجام می­شود.

در ادامه خانم دستغیب مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس نیز ضمن ابراز شناخت از نحوه و عناوین فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بیان کردند که شناسایی زنان سرپرست خانوار در شهرستان های مرودشت، جهرم، داراب و دیگر شهرستان‌ها بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. همچنین ایشان با تأکید به اینکه این طرح می تواند در سطح وسیعتری گسترش پیدا نماید، تداوم در اجرای این طرح را عامل مؤثر و به سزایی در بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار دانست.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس نیز بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، تکمیل زنجیره ارزش و بالا بردن درآمد متقاضیان و پیشگیری از ورود زنان سرپرست خانوار به نهادهای حمایتی را از اهداف کلی طرح دانست و ضمن معرفی فعالیت های گسترده جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال، پژوهش و آموزش بیان فرمودند که در زمینه مشاغل خانگی آموزش های گسترده ای در زمینه طراحی، ساخت و شناسایی سنگ های قیمتی، نیمه قیمتی، طلاسازی، کشت زعفران به روش هیدروپونیک صورت گرفته و جهاد دانشگاهی تمامی توان خود را برای اجرایی شدن هرچه بهتر این طرح بکار خواهد گرفت.

بابایی همچنین با اشاره به وجود 9 مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی در شهرستان های مختلف استان، ضمن تأکید بر شناسایی دقیق زنان سرپرست خانوار و انتخاب درست نوع آموزش‌ها از آمادگی این نهاد در اجرای طرح فوق خبر داد.


( ۱ )