عضویت در خانواده مقدس ایکنا افتخار است

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۱ کد : ۸۷۵۴ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۶۷۸
امام جمعه شهرستان مرودشت در مراسم اهدای کارت خبرنگار افتخاری ایکنا به وی گفت: یکی از مشتاق‌ترین حوزه‌های کاری که در مرودشت وجود دارد، همکاری با خبرگزاری ایکناست که افتخار می‌کنیم عضو خانواده مقدس ایکنا باشیم.
عضویت در خانواده مقدس ایکنا افتخار است

امام جمعه شهرستان مرودشت در مراسم اهدای کارت خبرنگار افتخاری ایکنا به وی گفت: یکی از مشتاق‌ترین حوزه‌های کاری که در مرودشت وجود دارد، همکاری با خبرگزاری ایکناست که افتخار می‌کنیم عضو خانواده مقدس ایکنا باشیم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی آقایی، امام جمعه شهرستان مرودشت امروز، ۲۲ خردادماه در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی فارس که به‌منظور اهدای کارت خبرنگار افتخاری ایکنا به وی برگزار شد، به فعالیت‌های ایکنا اشاره کرد و گفت: یکی از مشتاق‌ترین حوزه‌های کاری که در مرودشت وجود دارد، همکاری با خبرگزاری ایکناست که افتخار می‌کنیم عضو خانواده مقدس ایکنا باشیم. 
وی با بیان اینکه برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و دراز مدت قرآنی در شهرستان مرودشت در حال اجراست و خوب است این فعالیت‌ها در ایکنا انعکاس داده شود، گفت: امیدواریم مجموعه‌های قرآنی شهرستان نیز با ایکنا مرتبط شده تا بتوانیم از خدمات این خبرگزاری بهره‌مند شویم.

آقایی ادامه داد: در این راستا یک دوره آموزشی برای نهادهای قرآنی به‌منظور آشنایی با ظرفیت ایکنا برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم از این خبرگزاری نهایت استفاده و همکاری را داشته باشیم.
امام جمعه مرودشت در ادامه جهاد دانشگاهی را نهادی مقدس برای خدمت به مردم دانست و از این مجموعه به دلیل حمایت از شهرستان مرودشت قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه خدمات خوبی در این شهرستان در حال انجام است که اگر حمایت جهاد دانشگاهی نبود، قطعاً محقق نمی‌شد، افزود: جهاد دانشگاهی در ابعاد مختلف موفق بوده است و در هر جایی که احساس خلأ در کشور وجود داشت این نهاد ورود کرد و آن خلأ‌ها را پر کرد.
آقایی، فعالیت‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی را اثرگذار توصیف کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین رکن‌های اثرگذاری این نهاد مقدس، عرصه فرهنگی است.

امام جمعه شهرستان مرودشت به فعالیت‌های خبرگزاری ایکنا در این میان اشاره کرد و گفت: خبرگزاری ایکنا یکی از موثرترین ابزارهای فرهنگی ماست چرا که قرآن، مؤثرترین ابزار است و ایکنا نیز تحولات قرآنی که در دنیای اسلام شکل می‌گیرد را اطلاع‌رسانی می‌کند.

وی اظهار کرد: ایران اسلامی داعیه‌دار کشور قرآنی است و بسیاری از اخبار قرآنی نیز از کشور ما منعکس می‌شود که این کار بسیار بزرگ و رسالتی است که ایکنا به خوبی آن‌ را انجام می‌دهد.
آقایی، جشنواره «شهود قدسی» که به‌همت جهاد دانشگاهی فارس و سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد را یادآور شد و گفت:‌ این جشنواره یک نمونه از فعالیت‌های موفق ایکنا و جهاد دانشگاهی است که امیدواریم ما نیز بتوانیم هم در اجرای آن همکاری داشته و هم این برنامه را در شهرستان مرودشت اجرا کنیم.
امام جمعه مرودشت تأکید کرد: قطعاً جشنواره «شهود قدسی» زیبایی‌ها و جذابیت‌های خاص خود را دارد زیرا عرصه‌ای برای هنرنمایی هنرمندان کشورمان در عرصه‌های مختلف است که امیدواریم با همفکری بتوانیم بستر این جشنواره را در شهرستان مرودشت فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه جشنواره «شعر باران» نیز می‌تواند یکی از شاخه‌های جشنواره «شهود قدسی» باشد، به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در شهرستان مرودشت اشاره کرد و گفت: به حمد الهی در حوزه آموزش تحول خوبی در شهرستان مرودشت داشتیم و نوع آموزش‌هایی که جهاد دانشگاهی در این شهرستان ارائه می‌دهد شاید از عهده هر نهاد دیگری برنیاید و اگر ابزارها و توانمندی‌های جهاد نبود شاید این کارها عقیم می‌ماند.
آقایی با یادآوری اینکه اخیراً جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت در جهاد دانشگاهی این شهرستان برگزار شد، گفت: به حمد الهی اکنون فضای خوبی در شهرستان حاکم بوده و نگاه شهرستان به خدمات جهاد دانشگاهی خوب است.
امام جمعه شهرستان مرودشت به مشکل مکان جهاد دانشگاهی شعبه مرودشت نیز اشاره کرد و قول مساعد داد که در این زمینه همکاری خوبی داشته باشد.