برگزاری اختتامیه جشنواره‌ شهود قدسی و شعر باران جهاددانشگاهی ۱۳ اسفند در شیراز

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۰ کد : ۵۷۴۰ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۵۵۹
مراسم اختتامیه جشنواره‌های قرآنی سراسری دانشجویی شهود قدسی و شعر باران، دوشنبه۱۳اسفند در ساختمان مجتمع عدالت جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار می‌شود.
برگزاری اختتامیه جشنواره‌ شهود قدسی و شعر باران جهاددانشگاهی ۱۳ اسفند در شیراز

مراسم اختتامیه جشنواره‌های قرآنی سراسری دانشجویی شهود قدسی و شعر باران، دوشنبه۱۳اسفند در ساختمان مجتمع عدالت جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، ا ختتامیه سومین جشنواره سراسری «شهود قدسی» و دومین جشنواره سراسری «شعر باران» ویژه دانشجویان سراسر کشور ساعت چهارده بعدازظهر روز دوشنبه، ۱۳ اسفند در مجتمع عدالت جهاد دانشگاهی استان فارس در شیراز برگزار خواهد شد.

جشنواره‌های شهود قدسی و شعر باران، از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس به شمار می‌رود که هر سال استقبال از آن پرشورتر از گذشته انجام می‌شود.

بنابر این گزارش، آثار برگزیده رشته‌های مختلف جشنواره‌ شهود قدسی، از روز پنجشنبه نهم اسفندماه در هفت نگارخانه شیراز، شامل، استاد غلامی، ایمان و اندیشه، هنر بوستان بعثت، باغ ملی، مرکز اسناد، دانشگاه آپادانا و استاد چیزفهم به نمایش درآمده است.

در این دوره از جشنواره شهود قدسی آثار لوگوتایپ در نگارخانه استاد غلامی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، پوستر در نگارخانه ایمان و اندیشه اداره‌کل آموزش و پرورش فارس، تصویرسازی در فرهنگسرای هنر بوستان بعثت، عکس، لوگوتایپ، پوستر و تصویرسازی در نگارخانه باغ ملی و مرکز رویدادهای مرمت و معماری دانشگاه آپادانا، بخش جنبی خوشنویسی اساتید در نگارخانه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و بخش جنبی نقاشی آثار حکیمه بحرانی‌پور در نگارخانه استاد چیزفهم به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه‌ها تا روز اختتامیه جشنواره‌های سراسری دانشجویی شهود قدسی و شعر باران، در محل‌های اعلام شده پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

براساس این گزارش، در این دوره، هزار و ۹۵۴ اثر توسط دبیرخانه جشنواره سراسری «شهود قدسی» و ۳ هزار و ۲۴۱ اثر شعر توسط دبیرخانه جشنواره «شعر باران» دریافت شده بود.

این آثار در دو مرحله مقدماتی و نهایی، داوریی و در نهایت شش اثر در بخش‌های آزاد و ویژه جشنواره شعر باران و تعداد 16 اثر در جشنواره شهود قدسی به عنوان اثر برتر انتخاب شد.

این جشنواره‌ها به‌همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و با همکاری دانشگاه‌های‌ شیراز، جامع علمی کاربردی فارس، شهید چمران اهواز، آزاد اسلامی واحد فسا، دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز، موسسه‌های آموزش عالی ارم، هنر شیراز، آپادانا، آموزشکده فنی شهید رجایی، مرکز فرهنگ و هنر البرز، مؤسسه هفت گنجینه کهن، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس، شهرداری شیراز، حوزه هنری فارس و اداره‌کل آموزش و پرورش فارس برگزار شده است.


( ۱ )