افتتاح مکان جدید مرکز مشاوره روانشناسی

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۰ کد : ۵۳۶۷ پژوهش و فناوری تاپ خبر
تعداد بازدید:۶۸۷
مکان جدید مرکز مشاوره روانشناسی و کودک جهاد دانشگاهی استان فارس با هدف انجام فعالیت‌های نو در ساختمان جدید معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی فارس افتتاح گردید.
افتتاح مکان جدید مرکز مشاوره روانشناسی

شایان ذکر است مرکز مشاوره روان‌شناسی جهاد دانشگاهی فارس از سال 1374 فعالیت خود را آغاز نموده و خدمات مشاوره‌ای (فردی و خانوادگی و تحصیلی) را به مراجعین خود ارایه نموده است. اکنون مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی با مدیریت جدید و گسترش فعالیت‌های خود به حیطه‌های تحصیلی و شغلی، روش‌های جدید درمان، توجه بیشتر به کودک و مهارت‌های زندگی، گسترش فعالیت‌ها در حوزه‌های آموزش مشاوران و مراجعین اقدام به ارایه خدمات بیشتر و با کیفیت‌تر نموده است. در حال حاضر این خدمات شامل :

1- مشاوره روان‌شناسی در زمینه‌های گوناگون (فردی و خانوادگی و ازدواج)

- فردی شامل (استرس، وسواس، ناامیدی و ... می‌باشد)

- خانوادگی شامل (زوج درمانی، اختلافات بین اعضای خانواده و کودکان)

- ازدواج

2- استفاده از ابزار درمانی نوروفیدبک و بایو فیدبک

در نوروفیدبک، حِسگرهایی که الکترود نامیده می‌شوند، بر روی پوست سر بیمار قرار می‌گیرند. این حسگرها، فعالیت الکتریکی مغز فرد را ثبت و در قالب امواج به او نشان می‌دهند. در این حالت، پخش فیلم یا هدایت بازی کامپیوتری بدون استفاده از دست و تنها با امواج مغزیِ شخص انجام می‌شود. به این شکل، فرد با دیدن پیشرفت یا توقف بازی و گرفتن پاداش یا از دست دادن امتیاز یا تغییراتی که در صدا یا پخش فیلم به وجود می‌آید، پی به شرایط مطلوب یا نامطلوب امواج مغزی خود برده و سعی می‌کند تا با هدایت بازی یا فیلم، وضعیت تولید امواج مغزی خود را اصلاح کند.

3- واحد هدایت تحصیلی شامل :

راهنمایی انتخاب رشته، تغییر رشته، برنامه‌ریزی درسی، هدایت و راهنمایی دانش آموزان و دانشجویان به کمک تست PDA

ارائه خدمات مشاوره در حوزه منابع انسانی، فرایندهای استخدامی و جانشین‌پروری برای سازمان‌های دولتی و خصوصی.

4- کودک : شامل (اختلال یادگیری، بازی درمانی، مراقبت کودک، بیزینس کیدز (کارآفرینی کودکان))

5- سایر خدمات شامل : آموزش بازی فکری به کودکان و نوجوانان، کارگاه‌ها و سمینارهای انگیزشی و روان‌شناسی، دوره‌های آموزشی برای مشاورین و مربی‌های مهد کودک، اتاق فکر و ...


( ۲ )