در جلسه مشترک رؤسای جهاد دانشگاهی فارس و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مطرح شد:

راه‌اندازی و‌ توسعه اشتغال‌ دانش‌بنیان و مشاغل خانگی

۲۵ دی ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۴ کد : ۵۲۶۳۷ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۰۶
رییس جهاد دانشگاهی استان فارس، این نهاد انقلابی را یکی از نهادهای باسابقه علمی و فرهنگی کشور دانست که در پرتو اندیشه‌های تاریخ‌ساز حضرت امام(ره) به فعالیت علمی و فرهنگی پرداخت.
راه‌اندازی و‌ توسعه اشتغال‌ دانش‌بنیان و مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، امیرحسین استقلال، رییس جهاد دانشگاهی فارس صبح یک‌شنبه 25 دی‌ماه، در دیدار با مدیر کل و معاونین کمیته امدام امام خمینی(ره) استان با بیان این که کمیته امداد و جهاد دانشگاهی در ارائه خدمات و توانمندسازی اقشار محروم جامعه اهداف مشترکی را دنبال می‌کنند گفت: در جهاد دانشگاهی ارائه خدمات مهارتی، آموزشی و کارآفرینی با کیفیت، به مددجویان کمیته امداد، از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این عزیزان همواره به آرمان‌های امام راحل و ارزش‌های انقلاب اسلامی وفادار مانده‌اند.

رییس جهاد دانشگاهی فارس ایجاد و ‌توسعه اشتغال و مهارت‌های خانگی و همچنین اشتغال دانش‌بنیان را از جمله موفقیت‌های این نهاد دانست و گفت: آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی مددجویان در حرفه‌های گوناگون و مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های اقتصادی از جمله اهداف مشترک کمیته امداد و‌ جهاد دانشگاهی است که البته رشد اقتصادی و بهبود درآمد مددجویان را به دنبال خواهد داشت.

وی با ارائه گزارشی از شرح فعالیت‌های آموزش مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی فارس از اعلام آمادگی این نهاد در زمینه فعالیت‌های پژوهشی و نیز تولید محتوای فرهنگی برای مددجویان کمیته امداد فارس خبر داد.

مرتضی موصلی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه جهاد دانشگاهی در سطح کشور و استان گفت: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در بالاترین سطح و بعضاً محیرالعقول است.

موصلی تأکید کرد: توانمندسازی با محوریت اشتغال به عنوان اصلی‌ترین راه مبارزه با فقر در راه برون‌رفت مددجویان عزیز از شرایط سخت آن‌هاست و منجر به شکل‌گیری و توسعه روش‌ها و فرآیندهای منحصر به فردی می‌شود که جهاد دانشگاهی با سابقه خوبی که در این حوزه دارد می‌تواند از طریق توسعه فرهنگ کار، مهارت آموزی، کارانگیزی و توان‌افزایی مددجویان، موجبات ایجاد درآمد پایدار برای این عزیزان را فراهم آورد.