رئیس جهاددانشگاهی فارس:

جهاددانشگاهی از ارکان‌ مهم فرهنگی در مجامع علمی است

۱۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۲ کد : ۵۲۴۵۲ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۵۹
رئیس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: جهاددانشگاهی امروز از ارکان‌ مهم فرهنگی در مجامع علمی محسوب می‌شود که همواره مورد وثوق مقام معظم رهبری بوده است.
جهاددانشگاهی از ارکان‌ مهم فرهنگی در مجامع علمی است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، امیرحسین استقلال شنبه ۱۷ دی ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس بیان کرد: جهاددانشگاهی را با رویان، سلول‌های بنیادی، خبرگزاری‌های قرآنی(ایکنا) و دانشجویان ایران(ایسنا)، درمان‌های پیشرفته سرطان، مرکز ملی ذخایر ژنتیک و بسیاری از مراکز این‌چنینی می‌شناسند.

او با بیان این که جهاددانشگاهی نهادی برآمده از انقلاب است که در سال ۵۹ به دستور امام راحل (ره) و در اثنای انقلاب فرهنگی و راه‌اندازی مجدد دانشگاه‌ها پس از تلاطم‌های سیاسی و غیرسیاسی تشکیل شد، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی امروز از ارکان‌ مهم فرهنگی در مجامع علمی محسوب می‌شود که همواره مورد وثوق مقام معظم رهبری بوده است؛ برای من به عنوان عضو کوچکی از این نهاد انقلابی، این که مقام معظم رهبری، این نهاد را امید علمی کشور و مولود انقلاب می‌داند؛ مایه مباهات و افتخارست.

استقلال در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که جهاددانشگاهی دارای ۴۳ واحد و سازمان استانی در سراسر کشور است، به فعالیت ۲۹ پژوهشکده، ۵۰ ساختار آموزشی بلند مدت و دانشگاه، ۱۵۷ ساختار آموزشی تخصصی کوتاه مدت که ۱۷ مورد آن در فارس راه‌اندازی شده است، ۶۵ ساختار مختلف در حوزه اشتغال، نوآوری، کارآفرینی، پارک و ...در مجموعه جهاددانشگاهی اشاره کرد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان این که در حوزه فرهنگی نیز سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با همکاری ۱۰ مجموعه، تهیه محتوا در 37 کشور جهان را به شکل مستمر دنبال می‌کند؛ گفت: سازمان انتشارات، سازمان دانشجویان و مرکز افکارسنجی از دیگر ظرفیت‌های بالقوه جهاددانشگاهی به شمار می‌روند.

استقلال خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی فارس از همان ابتدای تاسیس این نهاد فعال شده و عمده فعالیت‌های این نهاد انقلابی، در واحد فارس نیز دنبال می‌شود.

او با اشاره به ظرفیت‌های متعدد علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی به ویژه نیروی انسانی متخصص و متعهد این نهاد، گفت: جهاددانشگاهی در 10 شهرستان فارس در حال ارائه خدمات مختلف علمی و آموزشی است.

به گفته استقلال؛ مراکز خدمات تخصصی جهاددانشگاهی در زمینه‌های آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک، مرکز مشاوره، درمانگاه، مرکز فناوری سلامت، مرکز مطالعات راهبردی و ارزیابی تاثیر، بانک خون بندناف و ...نیز در واحد فارس به مردم خدمات خود را ارائه می‌دهند.

او با بیان اینکه در حوزه آموزش، جهاددانشگاهی در شیراز ۸ دفتر و در شهرستان‌ها ۹ دفتر فعال دارد، اظهار کرد: تلاش کرده‌ایم تا همه آموزش‌های تعریف و ارائه شده در این نهاد، اشتغال محور باشد و خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد از آموزش‌های ارائه شده توسط جهاددانشگاهی فارس، منجر به کسب و کار می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیز اتفاقات خوبی در استان رقم خورده است، برگزاری سالانه جشنواره سراسری دانشجویی در حوزه قرآن و هنر و ادبیات، وجود ۴ خبرگزاری فعال، مرکز افکارسنجی، انتشارات و پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی را از جمله اقدامات و خدمات در حال انجام دانست.