نماینده ولی فقیه در فارس در دیدار با مدیرعامل ایسنا:

رسانه‌ها مطالب را هنرمندانه به افکار عمومی منتقل کنند

۱۴ آذر ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۳ کد : ۵۱۳۲۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۹۳
نماینده ولی‌فقیه در فارس با تاکید بر اهمیت روایت‌گری صادقانه در فرایند اطلاع‌رسانی گفت: رسانه‌ها مطالب را امانتدارنه و هنرمندانه به افکار عمومی منتقل کنند.
رسانه‌ها مطالب را هنرمندانه به افکار عمومی منتقل کنند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام دوشنبه ۱۴ آذر در دیدار با مهدی عرفاتی، مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بیان کرد: امروز عرصه و بستر نبرد دشمنان با نظام اسلامی، رسانه است.

او با اشاره به عمق و ضریب نفوذ رسانه‌ها در مدیریت افکار عمومی، افزود: در ابتدای جنگ تحمیلی، نه در عرصه نظامی تجربه و تبحر داشتیم و نه ابزار لازم در اختیارمان بود، اما امروز در این عرصه به یکی از قدرت‌ها در سطح بین‌المللی تبدیل شده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت آموزش و گزینش در رسانه‌ها، افزود: گاهی در موقعیت‌های مختلف به ویژه در بحران‌ها می‌توان نقص نبود سواد رسانه‌ای بین نیروها را مشاهده کرد.

آیت‌الله دژکام گفت: رسانه‌ها باید مطالب را امانتدارنه و هنرمندانه به دیگران منتقل کنند، در حالی‌که این مهم اکنون به خوبی انجام نمی‌شود و رسانه‌ها باید به این سمت حرکت کنند.

امام جمعه شیراز همچنین خواستار فراهم شدن فضایی در حوزه و دانشگاه برای تربیت، رشد و تقویت نیروهای حرفه‌ای رسانه شد و گفت: باید نسبت به هر حوزه تخصصی، یک گزارشگر ماهر جذب شود؛ گزارشگری که مهارت لازم از نظر فن و تخصص داشته باشد.

وی بر اهمیت صراحت و صداقت و آزادگی خبرنگاران و اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: راست گفتن و ظلم کردن با هم متفاوت است، لذا رسانه‌ها صادقانه پیشرو هستند، چرا که در دوره و زمانه فعلی، امکان کتمان حقایق وجود ندارد البته حقایق هم باید با هنرمندی گفته شود.

مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نیز در ادامه این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان فارس، هدف از سفر به این استان را بررسی وضعیت دفتر استانی ایسنا و دیدار و گفت وگو با بزرگان و مسئولان عنوان کرد.

مهدی عرفاتی یکی از مزیت‌های ایسنا را وجود دفاتر استانی و جامعیت در پوشش اخبار و رویدادهای سراسر کشور ذکر کرد.

وی با ترسیم ابعاد عملیات رسانه‌ای دشمن در دو ماه گذشته خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور و مردم ما با یک نبرد سنگین رسانه‌ای روبرو هستند؛ جنگی سخت که تاکنون نمونه و مشابه آن را در هیچ نقطه از جهان نمی‌توان یافت.

مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ابراز امیدواری کرد که این فتنه اخیر موجبات ارتقای سواد رسانه‌ای جامعه و اهتمام تصمیم‌گیرندگان و تصمیم‌سازان نسبت به اهمیت موضوع رسانه و اطلاع‌رسانی شود.

امیرحسین استقلال، سرپرست جهاددانشگاهی فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه جایگاه رسانه‌ای جهاددانشگاهی در فارس یک جایگاه قدیمی، پذیرفته شده و منحصر به فرد است، گفت: خوشبختانه خبرگزاری ایسنا در فارس همچنان منبع اخبار محسوب می‌شود و بیشترین ارجاعات خبری را به خود اختصاص داده است.

او افزود: این مهم با همکاری همکاران خبری و اعتماد مسئولان استان از جمله نماینده محترم ولی‌فقیه در فارس به جهاددانشگاهی ایجاد شده است.

استقلال با تاکید بر این موضوع که تلاش کرده‌ایم چشم بینای نظام باشیم، اخبار جهت دار منتشر نکنیم و همه تلاش‌ها در راستای رفع مشکلات با نگاه نقادانه باشد، گفت: خوشبختانه تا حد قابل قبولی در این باره موفق بوده‌ایم.