معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور:

نیازمند فعالیت‌های محتوایی در حوزه قرآن هستیم

۰۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۵۸ کد : ۵۰۹۱۷ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۲
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های محتوایی در زمینه قرآن یک ضرورت و اولویت است، گفت: باید کاری کرد که نوجوانان و جوانان خواستار فراگرفتن قرآن باشند، یعنی باید احساس نیاز به قرآن را در جامعه گسترش داد.
نیازمند فعالیت‌های محتوایی در حوزه قرآن هستیم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، جمال رحیمیان، سه شنبه اول آذر در نشست تعاملی با فعالان قرآنی استان فارس که به میزبانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس برگزار شد، خاطرنشان کرد: انسان زمانی به سمت غذا و آب می‌رود که نیاز دارد لذا ما هم در عرصه فعالیت‌های قرآنی تا زمانی که فرهنگ نیاز به قرآن را در جامعه نشر ندهیم موفق نخواهیم بود.

رحیمیان با بیان اینکه انتخاب دستیار قرآنی توسط استاندار فارس، نشانه دغدغه قرآنی دکتر ایمانیه است، گفت: لازم است نشستی با حضور اساتید، پیشکسوتان و همچنین روانشناسان برگزار شود تا بررسی کنیم که چگونه می‌توان فرهنگ نیازمند بودن جامعه به قرآن را ترویج دهیم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی همچنین گفت: نباید منتظر ماند تا کسی به ما بودجه‌ای دهد که برای قرآن کار کنیم و باید به هر طریق ممکن به قرآن خدمت کرد البته این کار سخت است اما مغایر با اینکه بودجه بیشتری به فعالیت‌های قرآنی اختصاص دهند نیست.

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان و مدیرعامل خبرگزاری ایکنا نیز در این جلسه گفت: در حال آماده سازی و تدوین سندی برای سوادرسانه‌ با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی هستیم، کاری که در بعضی کشورها انجام می‌شود.

محمدحسین حسنی ضمن تسلیت شهادت زائران در حادثه تروریستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ(ع)، گفت: شهید معصومی از شهدای این حادثه و یکی از شخصیت‌های قرآنی و چهره ممتاز علمی کشور به حق لایق مقام والای شهادت بودند.

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان با اشاره به ظرفیت‌های قرآنی استان فارس و شهر شیراز اضافه کرد: همدلی در فضای قرآنی شیراز در کشور مثال‌زدنی است و اعضای این جامعه به خبرگزاری قرآنی ایکنا عنایت ویژه‌ای دارند.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جنگ شناختی در کشورهای دیگر بسیار بدتر از کشور ماست، چراکه در ایران اسلامی به برکت قرآن و اهل بیت(ع) هنوز در عرصه فرهنگ شکست نخورده‌ایم؛ البته قبول داریم که در عرصه فرهنگ کم‌کاری کردیم و باید در این عرصه نیز جوابگو باشیم.

او با بیان اینکه در خبرگزاری ایکنا قایل به آموزش و تربیت هستیم و این را جزو وظایف خود می‌دانیم، گفت: ایکنا به عنوان یک رسانه دینی و معارفی در عرصه آموزش، فعالیت می‌کند و در این زمینه اقدامات خوبی در عرصه ملی انجام داده‌ایم و اگر این امکان فراهم شود، حاضریم بخشی از فعالیت‌های آموزشی و تربیتی خود را به شیراز منتقل کنیم.

حسنی تأکید کرد: جهاددانشگاهی سازمانی به نام سازمان قرآنی دانشگاهیان دارد که خود این سازمان ۱۰ زیر مجموعه دارد و ایکنا تنها یکی از آن‌هاست، در حقیقت هولدینگی حول محور قرآن کریم هستیم که می‌توان از تمام ظرفیت‌های آن استفاده کرد.

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: با شناختی که از شیراز داریم، ظرفیت‌های قرآنی خوبی دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای مباحث آموزشی و تربیتی استفاده کرد و نیاز نیست که از تهران اساتیدی بیاوریم چرا که شاهد حضور نخبگان فراوانی در این منطقه هستیم.