گسترش رشته‌های تخصصی آموزش پزشکی توسط جهاد دانشگاهی فارس

۰۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۸ کد : ۵۰۸۹۸ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۹۴
سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی فارس از استقبال فراگیران دوره‌های کوتاه‌مدت در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت: ثبت نام فراگیران دوره های کوتاه مدت در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است.
گسترش رشته‌های تخصصی آموزش پزشکی توسط جهاد دانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، سیامک کریمی اعلام کرد: در حال حاضر مجوز برگزاری دوره‌های کمک پرستاری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز فراهم شده که می‌تواند منجر به اشتغال‌زایی در سطح استان شود.

وی از تمرکز ویژه معاونت آموزشی بر روی دوره‌های تخصصی خبر داد و افزود: با توجه به استقبال جوانان از دوره‌های اشتغال‌زا و کارآفرین؛ رویکرد این معاونت بر گسترش دوره‌های تخصصی علوم پزشکی است.

کریمی گفت: با توجه به مجوز مرکز ملی مهارتی حرفه‌ای علوم پزشکی و همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جهاد دانشگاهی در نظر دارد رشته‌های تخصصی آموزشی در حوزه علوم پزشکی را گسترش داده و مخاطبان علاقمند را در سطح استان آموزش دهد.

وی همچنین اضافه کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شدیم از امکانات و تجهیزات بیمارستان‌های آموزش تخصصی علوم پزشکی جهت استفاده فراگیران دوره کمک پرستاری استفاده کنیم.

کریمی همچنین از تعامل خوب معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی با کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس خبر داد و گفت: با تعاملی که با مدیران کمیته امداد استان جهت آموزش مددجویان این نهاد داشته‌ایم در نظر داریم دوره‌های ویژه‌ی مددجویان کمیته امداد را در مناطق ۶ گانه شیراز و همچنین شهرستان‌های استان برگزار کنیم که در این راستا آموزش برخی دوره‌ها از شهرستان مرودشت آغاز شده است.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی فارس همچنین از اجرای طرح ملی سرباز مهارت خبر داد و گفت: طرح ملی سرباز مهارت را در سه پادگان آموزشی شهید دوران شیراز، شهید قنبر ترابی کازرون و شهید دستغیب جهرم، در پاییز امسال عملیاتی کردیم که در این طرح بیش از پنج هزار سرباز در دو دوره کارآفرینی و مهارت زندگی آموزش دیدند که البته سال گذشته نیز از جهاد دانشگاهی برای برگزاری این دوره‌ها تقدیر شده بود.

وی در پایان از برگزاری ارزیابی شایستگی مدیران شهرداری در آبان‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: ۱۱۰ نفر از مدیران شهرداری شیراز که کاندیدای پذیرش مسؤولیت بالاتر بودند، در این دوره مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند که با رضایت کامل مسئولان مربوطه همراه بود.


( ۱ )