تقویت همکاری‌های مشترک‌ علوم پزشکی شیراز و جهاددانشگاهی فارس

۱۶ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۱ کد : ۵۰۲۸۰ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جهاد دانشگاهی را یادآور فعالیت‌های جهادگونه دانست و نسبت به تقویت همکاری‌های مشترک در زمینه پیشبرد اهداف علمی با این مجموعه در فارس اعلام آمادگی کرد.
تقویت همکاری‌های مشترک‌ علوم پزشکی شیراز و جهاددانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، سید وحید حسینی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوشنبه 16آبان‌ماه در دیدار با امیرحسین استقلال، رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای برنامه جوانی جمعیت در کشور، هم افزایی و همکاری‌های بین بخشی در این زمینه را مهم خواند و گفت: مجموعه‌های علمی و دانشگاهی در استان فارس از ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردار هستند و با تعامل مشترک در این زمینه می‌توانیم به میزان حداکثری به اهداف تعیین شده در جامعه دست پیدا کنیم.

او همچنین تلاش جهاد دانشگاهی برای راه‌اندازی و ایجاد مرکز درمان ناباروری در راستای اجرای برنامه‌های جوانی جمعیت را از اقدامات خوب و شایسته این مجموعه برشمرد.

حسینی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای تحقق رسالت مهم ارتقا و توسعه سلامت مردم استان از همکاری و مشارکت تمام سازمان‌ها و مراکز علمی استقبال می‌کند و نیت خیر و سوابق درخشان جهاد دانشگاهی می تواند در این زمینه به نتایج مفید و خوبی برای استان منجر شود.

تقویت همکاری‌های مشترک در مورد بیماری‌های غیرواگیر در جامعه و اهمیت شناسایی این بیماری‌ها، دیگر محور مورد تاکید دکتر حسینی در دیدار با سرپرست جهاد دانشگاهی استان بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری، از راه‌اندازی پارک فناوری سلامت در پردیس دانشگاه خبر داد و بر توسعه شرکت‌های دانش بنیان در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم به ویژه در حوزه سلامت به عنوان یکی از رسالت‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد.

سرپرست جهاد دانشگاهی فارس نیز در این نشست، با ارائه گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و دستاوردهای این مجموعه و اشاره به پیشینه جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، فنی و پژوهشی گفت: رسالت و رویکرد مهم جهاد دانشگاهی، خدمت به مردم به ویژه قشر کمتر برخوردار است و اعتماد مردم و جامعه به جهاد دانشگاهی از افتخارات این مجموعه این است.

امیرحسین استقلال با تاکید بر تقویت همکاری‌های دوجانبه بین مجموعه جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در حوزه‌های مختلف، ارتباط بین جامعه دانشگاهی و صنعت را از مهمترین محورهای همکاری مشترک بین دو مجموعه بزرگ استان خواند.


( ۱ )