/جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران/

عزیزی: ایجاد ظرفیت با نگاه دانش بنیان جهاد دانشگاهی

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۴۶ کد : ۴۶۶۵۷ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۸۷
نایب ‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی با استفاده از ظرفیت های علمی و نگاه دانش بنیان به موضوعات، می تواند نقشی تاثیرگذار در برطرف کردن نیازهای کشور داشته باشد.
عزیزی: ایجاد ظرفیت با نگاه دانش بنیان جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، ابراهیم عزیزی ضمن تبریک چهل و دومین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی در پاسخ به این سئوال که، تنوع و گستردگی خدمات و فعالیت های جهاد دانشگاهی را چگونه ارزیابی می کنید و چه برنامه ای برای استفاده مناسب از این دستاورد ها در سطح کشور و استان دارید گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی با استفاده از ظرفیت های علمی و نگاه دانش بنیان به موضوعات، می تواند نقشی تاثیرگذار در برطرف کردن نیازهای کشور داشته باشد و در کنار این ظرفیت علمی، حاکم بودن نگاه جهادی بر این مجموعه، روند توسعه علمی را شتاب می بخشد و همین نگاه با خود مسوولیت پذیری مضاعف به همراه دارد.

ابراهیم عزیزی در خصوص نقش جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی دانش بنیان و نوآور در تحقق شعار سال نیز گفت: در استان فارس با توجه به نیازمندی ها، عقب ماندگی ها و  در عین حال ظرفیت های عظیم، جهاد دانشگاهی می تواند اثرگذاری دو چندان داشته باشد و این مجموعه علمی خوب در حوزه های مختلف به ویژه موضوعات دانش بنیان می تواند استان را کمک کند.

نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد جهاد دانشگاهی می تواند نقش واسط میان مجموعه علمی و سرمایه‌گذاران را ایفا کند و این ظرفیت خوب را در اختیار استان قرار دهد و همان گونه که اشاره شد نگاه جهاد دانشگاهی فی نفسه نگاهی دانش بنیان است چرا که علم و دانش و پژوهش های به روز در آن نقش اول را بازی می کند. 
ابراهیم عزیزی افزود: جهاد دانشگاهی قطعا با این نگاه می تواند در تحقق شعار سال نقشی بسیار بزرگ در کنار پارک های علم و فناوری ایفا کند چراکه از ظرفیت های علمی و دانشگاهی آن هم در استان عالم پرور فارس برخوردار است.

نایب ‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نحوه ارتباط و تعامل خود را با جهاد دانشگاهی و چگونگی تقویت فعالیت‌های این نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی را اینگونه اظهار داشت: مجموعه مجلس دارای ظرفیت قانون گذاری است و جهاد دانشگاهی می تواند از این ظرفیت استفاده کند و با ارایه طرح های علمی و دانش بنیان، قوانین مترقی را با کمک نمایندگان مجلس رقم بزند، ما آمادگی کامل داریم تا از طرح ها، نظرات و پیشنهادات سازنده این مجموعه استفاده کنیم همان گونه که در ملاقات های قبلی نیز متذکر شده ایم.

عزیزی در پایان افزود: در عین حال معتقدم که بروکراسی های پیچیده و ناکارآمد  اداری را نیز باید از جلوی پای این نهاد انقلابی برداشت تا ثمره تلاش های علمی این مجموعه کام کشور را شیرین کند.

text to speech icon