رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

فضا را مهیای حضور و رشد دانش‌بنیان‌های ایده‌پرداز کنیم

۱۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۳ کد : ۴۴۶۶۶ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۳۱
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، با تاکید براینکه ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان در کشور و فارس داریم، خاطرنشان کرد که همه باید برای مهیا شدن فضای حضور و رشد دانش‌بنیان‌های ایده‌پرداز و توانمند تلاشی جهادی داشته باشیم.
فضا را مهیای حضور و رشد دانش‌بنیان‌های ایده‌پرداز کنیم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، پنجشنبه ۱۲ خرداد در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز، به خبرنگاران گفت: امروز قطعا در کشور و استان فارس، ظرفیت‌ها و موسسه و شرکت‌های دانش بنیان و ایده‌پرداز توانمندی فعالند، از طرفی نمایشگاه‌ها نیز فرصتی برای معرفی و عرضه توانمندی‌ها و محصولات و ایجاد ارتباط موثر بین حلقه‌های مختلف فعالیت در این حوزه محسوب می‌شود، بنابراین باید شاهد پویایی بیشتر باشیم.

بابایی با تصریح اینکه، این دوره از نمایشگاه برای همه کسانیکه ظرفیت و توانمندی‌های فارس و کشور در حوزه دانش بنیانی را باور داشته و می‌شناسند، راضی کننده نبود، گفت: اکنون بعد از ۲ سال که شیوع کرونا، همه فعالیت‌های حضوری و نمایشگاهی را محدود و متوقف کرده بود، بر فعالیت‌ها تاثیرگذار است اما به نظر می‌رسد که برگزارکنندگان نمایشگاه‌های مختلف به ویژه در حوزه دانش بنیان، باید نسبت به اطلاع رسانی و تبلیغات موثر، بیش از پیش اهمیت قائل شوند.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، با اشاره به اینکه خلاء برخی موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در فارس و کشور، در نمایشگاه الکامپ و تلکام شیراز حس می‌شد، ضمن بیان مسائل تاثیرگذار بر این موضوع و ضرورت ایجاد تسهیلاتی برای حضور موثر و گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های نمایشگاهی، ابراز امیدواری کرد که در آینده با برنامه‌ریزی مطلوب‌تر و بسترسازی مناسب‌تر، شاهد برپایی نمایشگاه‌های پربار و اثرگذارتری باشیم.

بابایی با اشاره به اهمیت توجه به عملیاتی شدن شعار سال مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری، یکی از مسیرهای توسعه و ترویج نگاه دانش بنیان و فراهم شدن بستر تاثیرگذاری این فعالیت‌ها بر توسعه کشور را برگزاری این چنین نمایشگاه‌ها و حضور شرکت‌های دانش بنیان و معرفی آنها دانست.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، گفت: اکنون عصر ارتباطات و آی تی و شعار امسال هم موضوع با اهمیت فعالیت‌های دانش‌بنیان است که می‌طلبد از ظرفیت‌های موجود، حداکثر بهره را ببریم. در این مسیر، جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و پیشرو در فعالیت‌های فناورانه و حرکت در مرزهای دانش، همواره تلاش کرده که بتواند براساس نیاز روز و در راستای اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی، تلاش و عمل کند.

وی همچنین با اشاره به حضور جهاددانشگاهی فارس در این نمایشگاه، گفت: جهاددانشگاهی در سه حوزه آموزش، پژوهش و پارک فناوری‌های نرم در این نمایشگاه شرکت کرد که خوشبختانه استقبال خوبی هم از فعالیت‌ها، ایده‌ها و محصولات عرضه و معرفی شده را شاهد بودیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه پارک فناوری‌های نرم این نهاد، در زمینه تولید محتوا، ساخت نرم افزار و اپ‌های مختلف فعال بوده و در این نمایشگاه نیز محصولاتی را عرضه کرد، حضور بخش پژوهشی و فناوری‌های سلامت محور جهاددانشگاهی را هم در این نمایشگاه یادآور شد.

بابایی خاطرنشان کرد که یکی از محصولات تولیدی  دانش‌بنیان جهاددانشگاهی در این نمایشگاه، نگاه‌هایی را به خود جلب کرد، گفت: دستگاه جدیدی برای فعالیت‌های حوزه کشاورزی تولید شده بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار گرفت.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به حضور موثر حوزه معاونت آموزشی این نهاد، گفت: جهاددانشگاهی از پیشگامان آموزش‌های کوتاه مدت و مهارتی در کشور محسوب می‌شود.

بابایی ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده و با توجه به ضرورت‌ها و نیازهای موجود، بسترهای لازم برای حضور فعالانه و اثرگذار همه شرکتها و موسسات دانش بنیان، ایده پرداز و خلاق، در این چنین نمایشگاههایی فراهم شده و شاهد رونق هرچه بیشتر چنین فعالیتهای در کشور و هموار شدن مسیر رشد و توسعه کشور در ابعاد مختلف باشیم.

text to speech icon

( ۱ )