عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی رتبه برتر جایزه ادبی "نگین سرخ"

۲۸ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۴ کد : ۴۳۰۱۷ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۵۵
آیین پایانی دومین دوره جایزه ادبی "نگین سرخ" در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار شد.
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی رتبه برتر جایزه ادبی "نگین سرخ"

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی "نگین سرخ"، با حضور شماری از مسئولان فرهنگی دانشگاه شیراز و اداره کل فرهنگ و ارشاد و جهاددانشگاهی استان فارس و جمعی از نویسندگان و ادیبان، برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مهدی مومن‌زاده به نقش کلیدی ادبیات داستانی در تولید آثارهنری و ادبی اشاره کرد و پس از آن بیژن کیا هدف از برگزاری جایزه ادبی نگین سرخ را تشریح کرد.

کیا خاطرنشان کرد که حمایت از نویسندگان جوان، ایجاد جریان ادبی و همچنین پیوند دانشگاه با نویسندگان و صاحبان قلم را از اهم اهداف برگزاری این رویداد ادبی بیان کرد.

در بخشی از این مراسم، پوستر سومین دوره جایزه ادبی "نگین سرخ" رونمایی شد.

براساس این گزارش، در دومین دوره جایزه ادبی "نگین سرخ" در بخش داستانک رتبه نخست به داستان قبرستان نوشته محمد صادق شریفی تعلق گرفت و طیبه روستا و فریبا کریمی دوم و سوم شدند.

در بخش داستان کوتاه، ایرج شهریوری (عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی فارس) با داستان آبی توانست مقام نخست را کسب کند و سید عباس حسینی نویسنده بوشهری و مجتبی خرسندی از ایلام به ترتیب دوم و سوم شدند.

جایزه بخش ویژه داستان شهید قاسم سلیمانی به فاطمه یزدانی نویسنده داستان قاسم می آید تعلق گرفت.

جایزه بخش ویژه داستان شهدای مدافع سلامت در این دوره جایزه ادبی نگین سرخ هم به سمیرا مردانی نویسنده داستان شبیه پروانه، که به زندگی شهیده مریم رحیمی، از شهدای مدافع سلامت پرداخته است، اهدا شد.

text to speech icon

( ۲ )