تفکر خلاق فرهنگی جهاددانشگاهی را برای تحقق شعار سال به کار گیریم

۲۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۴ کد : ۴۲۹۶۳ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۸۷
معاون نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، جهاددانشگاهی را نهادی دارای تفکر خلاق فرهنگی توصیف کرد و خواستار استفاده از ظرفیت این نهاد برای تحقق شعار سال به‌ویژه در بحث ثبت و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی در سطح استان شد.
تفکر خلاق فرهنگی جهاددانشگاهی را برای تحقق شعار سال به کار گیریم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس ، معین سامانیان، معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس امروز، ۲۷ فروردین در دیدار با مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی این استان بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی این نهاد انقلابی تأکید کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی که دارای تفکر خلاق فرهنگی است، نهایت استفاده را کرد.

وی راه‌اندازی پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی توسط جهاددانشگاهی فارس را یکی از نمونه‌های تفکر خلاق فرهنگی این نهاد دانست و افزود: در نظر داریم تا فعالیت‌های خوبی با همکاری جهاددانشگاهی در سطح استان اجرا کنیم و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به این نهاد برای ما مورد تأکید است.

سامانیان با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» از سوی رهبر معظم انقلاب، بر ضرورت استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای تحقق این شعار به خصوص در حوزه فرهنگی در سطح استان تأکید کرد و گفت: در معاونت فرهنگی نهاد نماینده ولی‌فقیه به دنبال این هستیم تا در فعالیت‌های فرهنگی هم بحث دانش‌بنیان را دنبال کنیم. بنابراین، باید تمهیداتی برای ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی انجام دهیم که به این قضیه توجه ویژه خواهیم داشت.

وی خواستار استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی در شیراز شد و افزود: در این راستا جلساتی را با نهادهای مختلف برگزار کردیم البته حمایت اقتصادی استانداری فارس هم لازم است تا در قضیه ثبت و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی پیشگام شویم.

معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه در قضیه صنعتی شدن فرهنگ در کشورمان بسیار عقب هستیم، گفت: به‌خصوص باید این کار را در حوزه هنرهای بومی انجام دهیم و این کار را می‌توان با استفاده از ظرفیت پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس انجام دهیم.

سامانیان بیان کرد: در بحث ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی می‌توانیم مساجد را دخیل کنیم تا اشتغال‌آفرینی خوبی هم برای جوانان هر محله و منطقه ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به دیگر ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، گفت: فرصت دومی که جهاددانشگاهی ایجاد می‌کند، بحث تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب است. جهاددانشگاهی باید به‌صورت ویژه در تحقق جهاد تبیین تلاش کند.   

معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه ظرفیت بانوان جهاددانشگاهی هم بسیار خوب است، اظهار کرد: بانوان این نهاد ثابت کرده‌اند که دارای تفکر خلاق و ایده‌پرداز در فضای فرهنگی استان هستند، لذا باید تعامل خوبی با این نهاد برقرار کنیم.

text to speech icon