در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی با مدیرعامل مخابرات فارس مطرح شد/ استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای آموزش‌های تخصصی

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۵ کد : ۴۲۶۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۵۹۷
رئیس جهاد دانشگاهی استان طی دیداری با مدیرعامل شرکت مخابرات فارس، پیرامون ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک بحث و تبادل نظر کرده و بر استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی بر ارائه آموزش‌های تخصصی تاکید کردند.
در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی با مدیرعامل مخابرات فارس مطرح شد/  استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای آموزش‌های تخصصی

رئیس جهاد دانشگاهی استان طی دیداری با مدیرعامل شرکت مخابرات فارس، پیرامون ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک بحث و تبادل نظر کرده و بر استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی بر ارائه آموزش‌های تخصصی تاکید کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در دیدار مدیرعامل شرکت مخابرات این استان، به تشریح بخشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این نهاد در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، افکارسنجی، فرهنگی و فنی و مهندسی پرداخت.

دکتر مظاهر بابایی با بیان این که جهاد دانشگاهی در چهاردهه استقرار نظام اسلامی، در بخش‌های مختلف ارائه دهنده خدمات قابل توجهی در حوزه‌های فنی و مهندسی، پزشکی، تحقیقاتی و فرهنگی بوده است.

وی با اشاره به بخشی از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش های مهارتی و ضمن خدمت، تاکید کرد که طی سال های گذشته تاکنون، این نهاد دانشگاهی ارائه دهنده خدمات آموزشی تخصصی به سازمان ها و شرکت های مختلف بوده است.

بابایی، اجرای طرح آموزش‌های مهارتی  و دوره‌های تخصصی مختلف برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: جهاد دانشگاهی دوره‌های تخصصی هوآوی و زیرساخت‌های مخابرات را برگزار کرده و به عنوان استان پایلوت عهده دار آموزش‌ها برای استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است.

او از آمادگی جهاد دانشگاهی فارس برای برگزاری دوره آموزش‌های مجازی و الکترونیک ویژه پرسنل با هدف ارتقا سطح توانمندی آنان خبر داد و گفت: این آموزش‌ها می تواند در قالب یک سیستم یکپارچه برنامه ریزی، تدوین و اجرا شود.

بابایی با اشاره به اینکه زیرساختها و تجهیزات آموزشی مورد نیاز در این زمینه، در جهاد دانشگاهی فارس فراهم شده است، گفت: در برگزاری دوره های آموزشی، سرفصل مباحث در اختیار شرکتها و سازمانها بوده و امکان تامین مدرس از سوی طرف قرارداد نیز وجود دارد.

مدیرکل مخابرات استان فارس نیز با اشاره به روزآمد بودن دانش در حوزه مخابرات و ارتباطات، بر لزوم ارتقا و به روز سازی سیستم و تجهیزات آموزشی و سرفصل ها تاکید کرد.

ایزدی با بیان اینکه امروز در استان فارس روترها و سوئیچ‌های مخابراتی جدید نصب شده و تعدادی از مهندسان نیز دوره‌های تخصصی را در کشور چین طی کرده اند، گفت: یکی از نیازهای اولویت دار شرکت مخابرات، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی است.

مدیرکل مخابرات استان فارس با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های آموزشی جهاد دانشگاهی را به عنوان یک اولویت مد نظر دارد، لزوم انجام بازدید از ظرفیت ها و تجهیزات آموزشی موجود را برای رسیدن به اشتراک نظر در برگزاری دوره های آموزشی ضروری دانست.

او با اشاره به برخی سرفصل های آموزشی مورد نیاز شرکت مخابرات، نبود ظرفیت در این زمینه در فارس را یادآور شد و گفت: نیاز آموزشی شرکت مخابرات یک نیاز روزآمد، مستمر و مداوم محسوب می شود.

رئیس جهادانشگاهی استان فارس همچنین با اشاره به اعمال تحریمهای ظالمانه، بر لزوم تامین نیروی متخصص تعمیر و نگهداری سیستم های مخابراتی را یک اولویت دانست.

بابایی با این تاکید که استفاده از ظرفیت های آموزشی جهاد دانشگاهی، به نوعی حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی نیز محسوب می شود، گفت: علاوه بر دوره های تخصصی مد نظر شرکت مخابرات، امکان برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های عمومی نظیر زبان انگلیسی و ... نیز وجود دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین از توانایی این نهاد علمی برای ارائه آموزش هایی در حوزه خانواده و .... را فراهم دانست و با اشاره به ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های ژنتیک، روانشناسی و پزشکی، آمادگی این نهاد را برای همکاری های چند جانبه اعلام کرد.


( ۱ )