رئیس جهاد دانشگاهی فارس: جهاد دانشگاهی گرایش به جناح خاصی ندارد

۰۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۵ کد : ۴۱۷۹ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۷۵
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این نهاد انقلابی همواره بر محور اهداف نظام جمهوری اسلامی حرکت کرده است، گفت: جهاد دانشگاهی نهادی است که گرایش به سمت جناح خاصی ندارد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس: جهاد دانشگاهی گرایش به جناح خاصی ندارد

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این نهاد انقلابی همواره بر محور اهداف نظام جمهوری اسلامی حرکت کرده است، گفت: جهاد دانشگاهی نهادی است که گرایش به سمت جناح خاصی ندارد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، ۳ دی‌ماه در دیدار با اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان گفت:‌ خبرنگاران ایکنا و ایسنا همواره پیگیر امور و اخبار مربوط به بازسازی عتبات عالیات بوده و هستند.

بابایی با بیان اینکه این نهاد انقلابی گرایش چپ یا راست به خود نگرفته است، گفت: یکی از اهدافی که در جهاد دانشگاهی توسط خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا دنبال می‌شود، اطلاع‌رسانی به موقع و گسترده در بخش‌های مختلف است. 
رئیس جهاد دانشگاهی فارس اظهار کرد: خبرگزاری ایسنا، یکی از خبرگزاری‌هایی است که اخبار آن جزو موثق‌ترین اخبار رسانه‌هاست.

وی همچنین به فعالیت‌های ایکنا اشاره کرد و گفت:‌ خبرگزاری ایکنا دو رویکرد دارد؛ یکی اطلاع‌رسانی اخبار حوزه دینی و قرآنی و دیگری ترویج فرهنگ اسلامی است و این مسئله کار ایکنا را سنگین‌تر کرده و وظیفه‌اش را حساس‌تر می‌کند.
وی در ادامه به فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس اشاره کرد و گفت: کار ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس دارای ارزش زیادی است چرا که اهل بیت(ع) متعلق به همه هستند.

بابایی با تأکید بر اینکه هر کسی وظیفه دارد تا به سهم و وسع خویش ارادت خود را به ساحت مقدس اهل بیت(ع) ابراز کند، گفت:‌ در شرایط کنونی و با توجه به هجمه‌های فرهنگی گسترده دشمنان،‌ تنها با تمسک به فرهنگ و آموزه‌های اهل بیت(ع) است که می‌توان راه نجات یافت.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین به مشارکت گسترده مردم در پروژه‌های بازسازی عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: مردم ایران همواره عشق و علاقه وصف ناشدنی به ساحت مقدس اهل بیت(ع) دارند و همین مسئله موجب مشارکت گسترده آنان در پروژه‌های بازسازی عتبات عالیات شده است.

اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس، نیز در این دیدار به تشریح فعالیت‌های این ستاد پرداخت و گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال ۸۴ شروع به‌کار کرد که گام نخست این ستاد در عراق، ‌اعتمادسازی و بعد از آن تعیین وضعیت انضباط و نظافت حرم‌های مطهر اهل بیت(ع) بود.
قاسمی با اشاره به اینکه کار بازسازی شامل همه چیز اعم از درب‌ها، ضریح و غیره بود، گفت:‌ کار بازسازی عتبات عالیات با هنر معماری اسلامی ـ ایرانی انجام شد که در این میان مراجع عظام تقلید به‌ویژه رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله سیستانی نقش مهمی داشتند و موجب شد کار بازسازی به سرعت و با حمایت و مشارکت بالای مردم به سرانجام رسد.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون کار بازسازی و توسعه حرمین امامین عسکریین در سامرا در حال انجام است، گفت:‌ به یاری خدا این کار هم با مشارکت مردم به سرانجام خواهد رسید.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به طرح توسعه حرم علوی گفت: صحن حضرت زهرا(س) در حرم مطهر حضرت علی(ع) با مساحت ۲۲۰ هزار مترمربع در دست احداث است که ۱۱۰ هزار متر مربع آن بخش زیارتی و ۱۱۰ هزار متر مربع دیگر نیز بخش‌های غیرزیارتی شامل کتابخانه، مهمانسرا، اداری و غیره است.

وی با تأکید بر اینکه در تمام پروژه‌های بازسازی و توسعه‌ای عتبات عالیات از هنر معماری اسلامی استفاده شده است، گفت:‌ کار گودبرداری صحن حضرت زینب(س) در حرم حسینی انجام شده است.

رئیس ستاد بازسای عتبات عالیات فارس در ادامه سخنان خود گفت: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا جزو به‌روزترین رسانه‌های کشور هستند.