اختتامیه جشنواره شهود قدسی

بابایی: فعالیت قرآنی با هدف فرهنگسازی انجام شود

۱۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۱ کد : ۴۱۱۸۶ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۸۹
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به اهمیت توجه به مفاهیم قرآنی، خاطرنشان کرد که هدف از فعالیت‌های مبتنی بر قرآن باید فرهنگسازی باشد.
بابایی: فعالیت قرآنی با هدف فرهنگسازی انجام شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی پنجشنبه 14 بهمن در مراسم اختتامیه جشنواره تجسمی قرآن با عنوان "شهود قدسی" که با حضور مسئولان ارشد حوزه‌های علمیه فارس، امام جمعه موقت شیراز و معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور، در شیراز برگزار شد، مبنا قرار دادن قرآن در اقدامات فرهنگی و هنری را موجب تاثیرگذاری بیشتر این فعالیت‌ها دانست.

بابایی با اشاره به آموزه‌ای برگرفته از خطبه 158 نهج البلاغه، با این مضمون، "آگاه باشید که دانش آینده، اخبار گذشته و درمان دردهایتان و نظم میان شما در قرآن است." گفت: فعالیت‌های ظاهری مربوط به قرآن کریم، دروازه ورود و به این جهت بسیار مهم است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ادامه داد: کسی که این فعالیت‌ها را کوچک بشمارد، به هیچ وجه شناخت و درک درستی از فعالیت‌های قرآنی ندارد. مقصد نهایی اما بحث‌های معارفی و محتوایی است و عرضه اینها در قالب هنری و رسانه‌ای جدید مؤثر است.

بابایی با بیان اینکه لازم است محتواهای خلاصه و گویا و موثر قرآنی برای ارائه در حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه تهیه شود، خاطرنشان کرد: فعالیت های قرآنی باید با هدف فرهنگ سازی انجام شود و در جزئیات کارها به این موضوع توجه داشته باشیم. بنابراین تغییر فرهنگ به تغییر رفتار نیاز دارد و توجه به این موضوع هم ضروری است.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به اهمیت قرآن و در مفاهیم و عمل به آموزه‌های آن، گفت: دلیل اغلب مشکلات امروز دوری از آموزه های قرآنی و عمل نکردن به آنهاست
مظاهر بابایی گفت: جشنواره شهود قدسی یکی از ابتکارات و اقدامات جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی، پژوهشی، فرهنگی در راستای ترویج مفاهیم و آموزه‌های قرآنی با استفاده از زبان تاثیرگذار هنر است
او با بیان اینکه طی چهار دوره گذشته این جشنواره شاهد خلق آثار ممتازی در حوزه مفاهیم قرآنی بوده ایم، گفت: امکان استفاده مطلوب از این تولیدات و آثار در بخش‌های مختلف وجود دارد
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با اشاره به تاثیر رسانه و فضای مجازی در دنیای امروز و توجه جوانان و نوجوانان به این عرصه، پیشنهاد داد که در ادوار آینده رسانه و فضای مجازی به این جشنواره قرآنی اضافه شود
وی همچنین از فراهم شدن بستر برای استفاده از آثار خلق شده در این جشنواره و دیگر جشنواره‌های قرآنی جهاددانشگاهی به عنوان نمادها و المان‌های شهری در شیراز خبر داد.

text to speech icon