نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس:

فضای سرمایه گذاری امن و زمینه اشتغال و تولید در داراب شکل گرفته است

۱۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۹ کد : ۴۱۱۷۸ پژوهش و فناوری تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۱۳
نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای سرمایه گذاری امن و بستر ایجاد اشتغال و تولید در داراب شکل گرفته و لذا مسئولان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان فضای ترغیب از سرمایه گذارای و امنیت را ایجاد کنند.
فضای سرمایه گذاری امن و زمینه اشتغال و تولید در داراب شکل گرفته است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، محمدجواد عسکری چهارشنبه ۱۳ بهمن در آیین کلنگ زنی پروژه فناورانه تولید اسانس تام از گل‌ که در دومین روز از ایام‌الله دهه فجر در شهرک صنعتی داراب برگزار شد، گفت: در راستای شعار سال مبنی بر “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” بحمدالله بخش خصوصی و بخش‌های دیگر وارد عرصه اقدام شدند.

او افزود: آنچه برای ما مهم بوده، همراهی، همکاری و هماهنگی برای پای کار آمدن همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های حوزه تولید است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جایگاه شهرستان داراب در تولید گل محمدی در کشور و جهان، ادامه داد: این قابلیت باید به جایگاهی برسد که با نگاه علمی و توسعه‌ای به آن توجه شود.

عسکری در ادامه اقدام و حرکت جهاد دانشگاهی را ارزشمند و ویژه توصیف و اضافه کرد: شاهد صادرات غنچه گل از شهرستان داراب و دیگر نقاط ایران به دو کشور اروپایی انگلستان و فرانسه هستیم که محصول نهایی آن به همه کشورهای جهان منجمله ایران با قیمتی بسیار بالاتر باز می‌گردد، بنابراین مطلوب آنست که از این قابلیت و ظرفیت نهایت بهره را برده و به تعبیر مقام معظم رهبری از خام فروشی جلوگیری کنیم.

او ضمن قدردانی از دست اندکاران مجموعه جهاددانشگاهی، تاکید کرد: از همه مسئولان می‌خواهیم تا بستر امن سرمایه گذاری را ایجاد کرده و تمام کار این پروژه را عملیاتی و اجرایی کنند و با توجه به کلنگ‌زنی، زمانبندی را در دستور کار خود قرار دهیم.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران در بخش کشاورزی از ظرفیت‌های بی نظیری برخوردار است، گفت: ما به راحتی می‌توانیم جمعیت ۵۰۰ میلیون نفری پیرامون کشور ایران را پوشش دهیم. یعنی اگر محاسبه کنیم همین جمعیت ۵۰۰ میلیون نفری آنقدر ارزآوری در صادرات محصولات کشاورزی دارند که امکان بستن شیرهای نفت را فراهم کند.

عسکری تاکید کرد که در حوزه کشاورزی، امکان حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران به واسطه اصلاح و اجرای قوانینی نظیر طرح امنیت غذایی، خرید تضمینی و یا شورای قیمت‌گذاری، فراهم شده و شرایط اشتغال و تولید شکل گرفته است؛ لذا مسئولان و دستگاه‌های اجرایی شهرستان داراب هم باید ترغیب سرمایه‌گذار و تامین امنیت سرمایه‌گذاری را فراهم کنند.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت خاطر نشان کرد که اگر در جایی بروکراسی اداری مانع انجام و توسعه سرمایه‌گذاری و فعالیت باشد، با هماهنگی مسئولان در برطرف کردن مشکل، اقدام خواهیم کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کشور نیز گفت: امروز نسخه شفابخش بسیاری از مشکلات کشور کار و مدیریت جهادی است و در همین راستا ۳ قوه کشور هماهنگ شدند تا با این مدل از مدیریت، مشکلات برطرف شوند.

دکتر جمال رحیمیان خاطرنشان کرد: ان شاءالله سال آینده زودتر از موعدی که وعده داده شد، پروژه اسانس‌گیری گل محمدی به عنوان یک طرح فناورانه صنعتی، تکمیل و تحویل مردم فهیم داراب و استان فارس شود.


( ۲ )