آزمون داوری و میانجیگری توسط جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

۰۱ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۲ کد : ۴۰۷۷۸ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۵۰
آزمون جذب نیروهای داوری، میانجیگری و افتخاری شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه، صبح جمعه اول بهمن در شیراز توسط جهاددانشگاهی فارس برگزار شد.
آزمون داوری و میانجیگری توسط جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس،‌رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در حاشیه برگزاری این آزمون به خبرنگاران گفت: امروز بالغ بر ۳۴۹۷ نفر در آزمون جذب نیروهای داوری، میانجیگری و افتخاری شوراهای حل اختلاف شرکت کردند.

مظاهر بابایی اضافه کرد: از مجموع کل شرکت کنندگان در این آزمون در استان فارس، ۱۷۱۹ نفر خانم و ۱۷۷۸ نفر آقا بودند.

بابایی با قدردانی از حسن اعتماد دادگستری استان فارس و همراهی نهادهای مختلف در برگزاری هرچه مطلوبتر این آزمون، خاطرنشان کرد: برای پذیرفته شدن در این آزمون، شرکت کنندگان باید حداقل ۵۰ درصد کل نمره را کسب کنند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس خاطرنشان کرد که تعداد ۲ برابر ظرفیت اعلام شده، براساس نمرات کسب شده توسط داوطلبان، برای انجام سایر مراحل پذیرش، معرفی خواهند شد.

بابایی همچنین گفت: این آزمون با توجه به تجارب جهاددانشگاهی استان فارس و در فضایی کاملا ایمن با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی شرایط شیوع کرونا، برگزار شد.

رئیس کل دادگستری فارس نیز در حاشیه بازدید از محل برگزاری آزمون در جمع خبرنگاران رفع اطاله دادرسی را یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضا دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین، سید کاظم موسوی گفت: برای رفع مشکل اطاله دادرسی‌ها در دادگستری و ازدحام پرونده‌ها، چاره‌ای جز رفتن به سمت دادگستری خصوصی و سپردن داوری و میانجیگری به آنها نداریم.

موسوی خاطرنشان کرد: علیرغم آنکه هنوز داوری در کشور جا نیفتاده و ابلاغ نشده، طی دو سال گذشته ۲۱ هزار پرونده در استان فارس بررسی و ۱۸ هزار پرونده در داوری منتهی به صلح و سازش شد.

او ابراز امیدواری کرد که با ورود نیروهای جدید به این عرصه، بخشی از ازدحام و تراکم پرونده‌ها در دادگستری رفع و به طریق خصوصی حل شود و سر کار مردم به دادگستری نرسد و در عین حال دادگستری به امور مهمتر بپردازد.

موسوی همچنین نحوه برگزاری آزمون و رعایت شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط از سوی جهاددانشگاهی را به مراتب بهتر از آزمون‌های مشابه دوران کرونا دانست و از دست‌اندرکاران به ویژه رئیس این نهاد قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: همکاری‌ها در حد اعلاء بوده و جهاددانشگاهی، مراقبین و ناظرین به وظیفه خود به خوبی عمل کردند که امید است برای استان فارس نتیجه بخش باشد.

آزمون داوری و میانجیگری شوراهای حل اختلاف در استان فارس با هدف جذب بالغ بر ۷۰۰ نفر برگزار شد.


( ۲ )