رئیس سازمان بسیج رسانه فارس:

سردار سلیمانی لباس پاسداری را با هیچ پست سیاسی معاوضه نکرد

۱۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۳ کد : ۴۰۲۱۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۵۴
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه شهید سلیمانی بعد از جنگ دنیا را پیش خود قرار نداد و لباس سبز پاسداری را با هیچ پست سیاسی معاوضه نکرد، گفت: ایشان به نام انقلابی گری دست در جیب مردم و بیت‌المال نکرد و همچون دیگر مردم خود و خانواده‌اش را در حد فقیرترین افراد جامعه حفظ کرد که مبادا شرمنده کلام امیر المومنین و ولی فقیه زمان خود شود.
سردار سلیمانی لباس پاسداری را با هیچ پست سیاسی معاوضه نکرد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، هادی رضایی سه‌شنبه ۱۴ دی در آیین بزرگداشت دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی و ایام فاطمه که به همت جهاددانشگاهی فارس برگزار شد، گفت: تقارن این دو مناسبت بی حکمت و بی معنا نیست، چرا که آنچه سردار سلیمانی از خداوند گرفت از دل همین جلسات و روضه‌های حضرت زهرا(س) بود.

او افزود: سردار سلیمانی ارادت قلبی عجیبی به حضرت زهرا(س) داشت. خانه‌ای در کرمان داشتند که آن را خانه حضرت زهرا(س) قرار دادند و بزرگترین و افتخار و عشقش هم این بود که لحظاتی را در این خانه ذکر حضرت زهرا(س) بشنوند؛ هر کس با این بزرگ بانوی اسلام عهد ببندد و پای عهدش بماند، قطعا حضرت زهرا(س) او را زهرایی خواهد کرد

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با طرح سئوالی مبنی بر اینکه که چرا سلیمانی، سردار دل‌ها شد و امروز دل هر آزاده‌ای برای این مرد بزرگ می‌تپد؟ گفت: ایشان نسبت به داشته‌های قلبی و اعتقادی خود باور داشت.دین و انقلاب و اسلام را شعار نمی‌دانست و اگر در کلام ولایت پذیر بود در عمل نیز راه ولی زمان خود را می‌پیمود.

رضایی با تصریح بر این نکته که سردار سلیمانی مصداق آن فردی است که پا جای پای ولی خود می‌گذاشت، گفت: امروز بسیاری از ما نه تنها خود را شیعه علی که پیرو مطلق ولی زمان نیز می‌دانیم اما زندگی و راه ما هیچ سنخیتی با پیر و بزرگ و ولی و رهبر ما ندارد.

او ادامه داد: از ساده زیستی سخن می‌گوییم اما در بهترین و مرفه ترین خانه‌های نقاط شهر زیست می‌کنیم.از مردم می‌گوییم اما خبر از آنها در پایین ترین نقاط شهر نداریم.از امیرالمومنین(ع) می‌گوییم اما اموی قضاوت می‌کنیم، در حالی که سردار سلیمانی نسبت به هر آنچه می‌گفت متعهد بود.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه سردار سلیمانی اگر فریاد مظلومی را در نقطه‌ای از جهان می‌شنید او را پاسخ می‌گفت ولو با یک لبیک، خاطرنشان کرد: حاج قاسم از جنس کسانی بود که بعد دوران دفاع مقدس روی به دنیا نیاورد.

رضایی، دلیل حضور تمام مردم با هر نگاه سیاسی و جناحی در مراسم تشییع سردار سلیمانی را اصلاح رابطه قلبی حاج قاسم با خدا دکر و تصریح کرد: این یک فرمول است که از دل قرآن بر می‌آید.

او ادامه داد: غرش‌های روزانه سردار سلیمانی در جبهه‌های جنگ ناشی از خلوت‌های شبانه‌اش بود، ایشان به سان طفلی که از مادرش دور مانده در نیمه‌های شب خداوند را فریاد می‌زد و شهادت را ملتمسانه طلب می‌کرد، برای گرسنگان جامعه گریه و برای اسیران در بند در کشورهای جنگ اشک می‌ریخت و خداوند اینگونه او را خرید.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه خداوند برای سردار سلیمانی سنگ تمام گذاشت، افزود: شهید سلیمانی از جنس کسانی بود که در شب عاشورا با نشاط برای رسیدن به لقاء پرودگار لحظه شماری می‌کرد.

رضایی با بیان اینکه شب عاشورا دیگر زمان ریا و تزویر نبود و روزی بود که باید سخت ترین امتحان از بزرگترین مردان گرفته می‌شد، تاکید کرد: هر لحظه زندگی مان را اگر در امتحان الهی ببینیم، همچون شهید سلیمانی دنیا را پشت سر خواهیم گذاشت.

او با تصریح بر این نکته که امروز اگر در برخی از موضوعات انقلاب اسلامی دچار ضعف است، آنجا همان نقطه‌ای است که گفتیم و عمل نکردیم، گفت: اما شهید سلیمانی اگر پشت تریبون شعار می‌داد، عمل می‌کرد؛ اگر گفت داعش محو خواهد شد، تمام توانش را گذاشت تا داعش را محو کند اما چه می‌شود که ما نمی‌توانیم داعش‌های اقتصادی، فرهنگی و رانت خواری را در این کشور ریشه کن کنیم؟ دلیلش این است که به آنچه می‌گوییم باور نداریم و به اندازه بلندی صدایمان در دادن شعار، گام بر نمی‌داریم

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس که معتقد است سردار سلیمانی شهیدی از جنس مردم بود و فقر را چشیده و آقازاده هیچ کسی نبود، عنوان کرد: وی از یکی از استان‌ها و شهرهای محروم کشور توانست خود را در ردیف سرداران صدر اسلام و در کنار بزرگانی همچون مالک اشتر قرار دهد.

رضایی با بیان اینکه تمام معادلات دنیا در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نشات گرفته از تراوش ذهن انسانی است و آنچه خداوند از ما می‌خواهد حقیقت کلمه انسانیت است که نباید اجازه دهیم در پرده تعصب و تحجر پنهان بماند، گفت: آنچه خدواند از ما می‌خواهد انسانیت است که در وجود نازنین شهید سلیمانی تبلور پیدا می‌کرد.

او اظهار کرد: شهید سلیمانی به انسانیت انسان‌ها می‌نگریست و آنچه که دل او را به درد می‌آورد، ظلمی بود که بر یک جامعه روا می‌شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه امروز با نوع نگاه انسانی به آن خلقتی که خداوند تبارک الله گفت اگر معادلات را رقم بزنیم در مواجهه با موضوعات مختلف قطعا به نتایجی خواهیم رسید که در آن چیزی جز وحدت قلوب نخواهد بود، افزود: چیزی که امروز جامعه ما از آن رنج می‌برد این است که نمی‌توانیم در یک نقطه تمام داشته‌های خود را متمرکز کنیم و با تحریک دشمن دچار اختلافات ایضایی و بعضا غیرحقیقی می‌شویم و آنجاست که از دل اختلافات و جریانی شدن جامعه، دشمن از آب گل آلود، ماهی‌اش را می‌گیرد.

به گفته رضایی، بزرگترین ثمره شهادت سردار سلیمانی این  بود که همه کسانی که دل در گرو خداوند داشتند، زیر پرچم تابوت این شهید جمع شدند و این است که هر لحظه که از شهادتش می‌گذرد بر قداست این مرد بزرگ افزوده می‌شود.

او بیان کرد: شهید سلیمانی همه افراد جامعه زا با هر پوششی را فرزند خود می‌دانست و کسی را با یک بهانه‌ای، وصله دار و جریانی و حاشیه نشین و گوشه نشین نمی‌کرد و از هر ظرفیتی برای اعتلای انقلاب و اسلام استفاده می‌کرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه ما یک پازل کوچک از تاریخ هستیم؛ تاریخی که میلیون‌ها سال از آن می‌گذرد و ما یک نقطه بیش از آن نیستیم، تاکید کرد که باید بدانیم کجای تاریخ قرار داریم و قرار است نقش چه کسی را در تاریخ بازی کنیم.

text to speech icon