رئیس سازمان بسیج ادارات فارس تاکید کرد:

المان‌ها و ساختارهای فرهنگی شیراز متناسب با جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) باشد

۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۵ کد : ۳۸۱۱۵ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۲۹
رئیس سازمان بسیج ادارات سپاه فجر فارس تأکید کرد: باید وضعیت المان‌ها و ساختارهای فرهنگی شیراز به گونه‌ای باشد تا هر شخصی که وارد شیراز و استان فارس می‌شود بتواند احساس کند اینجا سومین حرم اهل بیت(ع) است.
المان‌ها و ساختارهای فرهنگی شیراز متناسب با جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) باشد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، جواد قناعتی عصر چهارشنبه ۲۶ آبان در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی فارس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت بازسازی ساختارهای فرهنگی، نقش تشکل‌های مردمی را در این عرصه یادآور شد و گفت: مهم‌ترین رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، مردمی بودن آن است، هرچیزی که از دل مردم بر می‌خیزد و مردمی باشد و توسط مردم مدیریت و ارائه شود، قطعاً تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

او افزود: یکی از موضوعاتی که باید در مباحث فرهنگی بدان توجه داشت بحث ساختارهای فرهنگی یک شهر و منطقه است و در این موضوع هم توجه به المان‌ها و نمادهای شهری ضروری است.

قناعتی بیان کرد: آن چیزی که از المان‌های شهری در شیراز مشاهده می‌کنیم با لقبی که رهبر معظم انقلاب به این کلان‌شهر یعنی سومین حرم اهل بیت(ع) اعطا کرده‌اند، تناقض زیادی دارد و چرا طی این سال‌ها نتوانستیم این فضا را پر کنیم.

این مدرس دانشگاه به نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس که در آن غرفه‌ای مخصوص طراحی المان‌های مذهبی شیراز اختصاص یافته است هم اشاره و از این اقدام جهاددانشگاهی تقدیر کرد و گفت: اگر مجموعه‌های دیگر هم همکاری کنند و از این قضیه پشتیبانی داشته باشند، قطعاً هنرمندان شیراز و استان فارس در این عرصه حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

قناعتی راهاندازی پارک فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و همچنین نمایشگاهی در این راستا را اقدامی به جا توصیف کرد که جای آن در شیراز و استان فارس احساس می‌شد و گفت: لازم است تا مسئولان دیگر هم در این عرصه ورود جدی داشته باشد تا بتوانیم ظرفیت‌های فرهنگی استان را توسعه دهیم.