عضو شورای شهر شیراز:

نمایشگاه فناوری‌های نرم عرصه نمود پیشران‌های گام دوم است

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۰ کد : ۳۸۰۲۷ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۵۹
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز گفت: جوانان فکور و ایده‌پرداز از پیشران‌های اصلی انقلاب و نظام در گام دوم به شمار می‌روند که در نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس به وضوح قابل مشاهده است.
نمایشگاه فناوری‌های نرم عرصه نمود پیشران‌های گام دوم است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، علی‌اکبر سلطانی در حاشیه نخستین نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی فارس، ضمن قدردانی پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برای برپایی این نمایشگاه، گفت: امروز تولید و حمایت از ایده در مباحث فرهنگی در جامعه مغفول مانده است.

او خاطرنشان کرد: تولید، بررسی، جمع بندی و بکارگیری ایده از مسائلی است که چون به آن توجه نشده، موجب شده تا در بحث تهاجم فرهنگی عملا نتوانیم زیرساخت فرهنگی جدی براساس مبانی فکری ملی ایجاد کنیم.

این عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه وجود چنین پارک‌هایی که بر مبانی مشخصی استوار هستند، می‌تواند کمک کننده باشد، گفت: حمایت جدی از چنین پارک‌هایی برای گسترش، بکارگیری و معرفی بیشتر به شهروندان در شورای شهر در دستور کار قرار خواهیم داد.

سلطانی عنوان کرد: متاسفانه در گذشته به المان‌هایی که هویت این شهر محسوب می‌شده، توجه نشده و ساخت و جانمایی آنها به شکل سلیقگی توسط شهرداری انجام می‌شده است.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمیته‌ای متشکل از سازمان سیما منظر، اعضای شورا وسازمان فرهنگی شهرداری شیراز تشکیل شده که وظیفه دارد هر المانی که بخواهد در شهر احداث و جانمایی شود، علاوه بر کارشناسی هزینه، تناسب هویتی و فرهنگی آن را با شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) و جایگاه ملی این کلانشهر مطابقت دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز ادامه داد: با توجه به موضوع سومین حرم، نگاه ما به سمت ساخت المان‌هایی است که با هویت شهر شیراز از نظر تاریخی، ایرانی و سومین حرم اهل بیت(ع) مطابقت داشته باشد و در این صورت از چنین المان‌هایی به شکل جدی حمایت خواهیم کرد.

او یادآور شد: بررسی و بازبینی المان‌هایی که تاکنون اجرا شده در دستور کار کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر قرار گرفته است.همچنین تلاش شورای ششم بر تاسیس پارک المان‌هاست و البته جانمایی آن هنوز مشخص نشده است.

این عضو شورای شهر شیراز گفت: تفاوت خاص این نمایشگاه با سایر نمایشگاه‌ها وجود افراد جوانی است که هم دارای ایده‌های خوب در حوزه‌های مختلف و هم دارای ابتکار عمل و خلاقیت هستند.


( ۳ )