همکاری جهاد دانشگاهی و کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان لامرد

۱۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰ کد : ۳۶۳۶۲ آموزشی
تعداد بازدید:۳۸۸
علی پور مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد با سید مرتضی علوی رییس جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لامرد دیدار و گفتگو کرد.
همکاری جهاد دانشگاهی و کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان لامرد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، علی پور مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد با سید مرتضی علوی رییس جدید کمیته امداد امام خمینی "ره" شهرستان لامرد به منظور هم افزایی و تعامل بیشتر در حوزه های آموزشی، فرهنگی و اشتغال بین این دو نهاد، دیدار و گفتگو کردند.

سید مرتضی علوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: ما با شعار اشتغال فعالیت خود را شروع کرده‌ایم و امیدواریم با تعامل با دیگر نهادهای مرتبط این مهم به سرانجام برسد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) لامرد افزود: یکی از برنامه‌های مهم جهاد دانشگاهی برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی ویژه مددجویان کمیته امداد می‌باشد که لازمه این آموزش‌ها اشتغال‌محوری آن‌هاست. در خصوص بودجه هم، بودجه خوبی برای این امر پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت آموزش ویژه افرادی که متقاضی ورود به بازار هستند، آشنایی با بازار امروز و نحوه‌ی فروش محصولات تولیدی از مهم‌ترین موارد مربوط به اشتغال پایدار می‌باشد که از طریق آموزش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی می‌توان به نتایج خوب و قابل قبولی رسید.

علوی در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: ما بسیار مشتاق و علاقه‌مند هستیم که در هر نقطه‌ای از شهرستان در خصوص مباحث آموزشی و اشتغال‌زا با جهاد دانشگاهی همکاری مداوم و موثر داشته باشیم.

مدیر جهاد دانشگاهی لامرد با بیان فرمایش مقام معظم رهبری "حفظه الله" در  مورد جهاد دانشگاهی یادآور شد:  جهاد دانشگاهی از معدود رویش‌های اصلی انقلاب است، جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی می‌باشد که با توجه به ضرورت تشکیل نهادهای انقلابی و جهادی بعد از انقلاب به فرمان حضرت امام خمینی "ره" و زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت خودش را آغاز کرد و ماموریت آغازین این نهاد با توجه به وضعیت کشور در آن برهه، اسلامی کردن دانشگاه‌ها بود.

علی‌پور اضافه کرد: بعد از مدتی از فعالیت این نهاد در ماموریت ابلاغی، سیاست‌ها و ماموریت‌های این نهاد به مباحث آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی، پژوهشی تغییر یافت. مراکز آموزش عالی و علمی کاربردی، مراکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، مرکز آزمون و مرکز آموزش‌های مجازی از فعالیت‌های این نهاد در مباحث آموزشی می باشد.

وی همچنین گفت: پژوهشگاه رویان، در قالب سه پژوهشکده علوم تولیدمثل، زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی و زیست‌فناوری راه‌اندازی و همچنین از طریق سه مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری، سلول‌درمانی و دیابت خدمات خود را به بیماران ارائه می‌کند، و از فعالیت‌های مهم حوزه تحقیقاتی و پژوهشی این نهاد می‌باشد.

مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی لامرد افزود: خبرگزاری‌های ایسنا، ایکنا و سیناپرس از خبرگزاری‌های مهم و تأثیرگذار این نهاد می‌باشند که در مباحث سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، قرآنی و صنایع نرم فرهنگی در حال فعالیت می‌باشد.

 

علی پور در ادامه افزود: با توجه به تجربه همکاری خوب مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی و کمیته امداد شهرستان لامرد، این آمادگی را داریم که در مباحث تخصصی حوزه آموزش و اشتغال با کمیته امداد امام خمینی"ره" همکاری داشته باشیم. همایش کارآفرین فرهنگی ویژه مددجویان کمیته امداد لامرد، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لامرد و مهر، همکاری با دفتر نماینده شهرستان لامرد و مهر در خصوص اعطای تسهیلات اشتغال خرد و خانگی و آمادگی جهت برگزاری دوره‌های آموزشی اشتغال پایدار در سطح شهرستان با توجه نظرات کارشناسی شده و بومی از تجربیات و فعالیت‌های موثر این مرکز می‌باشد.

علی‌پور در پایان صحبت‌ها ضمن تشکر از همکاری مجموعه کمیته‌ امداد شهرستان، گفت: فعالیت‌های آموزشی به خصوص در حوزه اشتغال پایدار به نوعی یک کار فرهنگی محسوب می‌شود که نتیجه آن را می‌توان در زندگی اجتماعی خانواده‌ها و افراد مشاهده کرد، امید داریم با حضور حضرتعالی که از شخصیت‌های جهادی و دغدغه‌مند در حوزه اشتغال می‌باشید، خدمتی صادقانه در حوزه‌ی اشتغالزایی، فرهنگی و آموزشی مددجویان داشته باشیم.

text to speech icon

( ۳ )