راه سیدالشهدا(ع)، رمز دستیابی به سعادت‌ است

۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۹ کد : ۳۶۲۰۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۴۸
رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس با بیان اینکه هر کجا سعادتی وجود دارد، نام امام حسین(ع) در میان است، افزود: اگر تاریخ را مطالعه کنیم، خواهیم دید از بعد از شهادت سیدالشهدا(ع) تاکنون هر جا، هر کسی به سعادتی رسید از طریق ایشان بود.
راه سیدالشهدا(ع)، رمز دستیابی به سعادت‌ است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، محمد صحت، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس، امروز، ۴ مهرماه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس جهاددانشگاهی این استان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی گفت: در سال‌های گذشته در چنین ایامی حال و هوای دیگری داشتیم و اکثر افراد در طریق کربلا در حال پیاده‌روی برای رسیدن به حرم امام حسین(ع) بودند.

وی با بیان اینکه در جای جای عالم هر کجا سعادتی وجود دارد، نام امام حسین(ع) در میان است، افزود: اگر تاریخ را مطالعه کنیم، خواهیم دید از بعد از شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) تاکنون هر جا، هر کسی به سعادتی رسید از طریق سیدالشهدا(ع) بوده است و اگر امروز از دفاع مقدس صحبت می‌کنیم که در آن افرادی به سعادت رسیدند، به دلیل این است که به سیدالشهدا(ع) تأسی جستند.

صحت بیان کرد: در طریق کربلا، ستون به ستون عددهایی است که هر عددی نشان‌دهنده نزدیکی به حضرت سیدالشهدا(ع) در این راه است. در همین مسیر کربلا کسانی که پیاده‌روی می‌کنند قبل از حرکتشان جمله‌ای به یکدیگر تذکر می‌دهند که کوله‌پشتی خود را سنگین نکنید زیرا مسیر طولانی ۸۰ کیلومتری راه است و اگر کوله سنگین باشد، راه رفتن دچار مشکل می‌شود. در این مسیر هر کسی یک توان و قدرتی دارد. یک نفر تمام راه را پیاده طی می‌کند و فرد دیگری با هر توانی که دارد، پیاده رفته و مابقی را با ماشین طی می‌کند. دفاع مقدس نیز دقیقاً به همین شکل بوده است و تمام یادگاران دفاع مقدس این را تأیید می‌کنند. رزمندگان ستون به ستون جلو رفتند، پیاده‌روی و تلاش کردند، جنگیدند و به شهادت رسیدند اما کسانی به شهادت رسیدند که بارشان کمتر بود و توان خودش را زیاد کرده بودند تا به نقطه‌ای می‌خواهند برسند.

وی تصریح کرد: درست است که امروز جنگ نظامی نداریم اما در موضوعات جدی مختلف در جنگ هستیم و هیچ تعارفی در این قضیه نیست. اگر بار خود را کوچک نکنیم و توان خود را بالا نبریم به آن سعادتی که باید برسیم قطعاً نخواهیم رسید.

صحت به تأسی شهدا از امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: هیچ شهیدی وجود ندارد که در وصیت‌نامه‌اش نامی از امام حسین(ع) نباشد. امکان ندارد شهیدی در دفاع مقدس داشته باشیم که نامی از امام حسین(ع) نبرده باشد، همه چیز دست آن حضرت است لذا امروز هم اگر ما ادعای مسلمانی داریم باید از اسم و رسم و عمل ایشان پیروی کنیم.