رئیس جهاددانشگاهی فارس تاکید کرد:

لزوم الگوبرداری از سیره‌ی شهدا

۰۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۵ کد : ۳۶۱۴۶ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۳۸
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به اینکه شهدا به همه ما درس زندگی آموختند، لزوم الگوبرداری از شهدا برای ترسیم مسیر زندگی را یادآور شد.
لزوم الگوبرداری از سیره‌ی شهدا

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مظاهر بابایی شنبه سوم مهر در حاشیه برنامه تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی فارس با شهدا که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه شهادت بزرگترین نتیجه حرکت به سمت حق است، گفت: شهدا رفتند و رسالتی از جنس آگاهی و حرکت را بر دوش ما باقی گذاشتند.

وی با بیان اینکه شهادت، مرز زمین و آسمان است و شهدا، مرزبانان هماره بیداری، تصریح کرد: شهیدان، پیامبران حماسه انسان هستند که به ما مسئولیتی ممتد سپرده‌اند. امروز این ما هستیم که می‌توانیم انتخاب کنیم، تداوم‌گر راه آنان باشیم تا به فلاح و رستگاری برسیم یا راه تاریکی‌ها را در پیش بگیریم و در پیچ و خم‌های زندگی دنیوی گم شویم. هرچه هست باید بدانیم همانطور که خداوند در قرآن کریم فرموده است، شهدا زنده هستند و قطعاً نظاره‌گر کار ما خواهند بود.

بابایی با اشاره به اهمیت الگوبرداری از سیره شهدا گفت: رهبر معظم انقلاب از شهدا به عنوان امامزادگان عشق یاد می‌کنند که نشان از جایگاه رفیع آنان دارد. شهدا توانستند قله‌های رفیع انسانیت را طی کنند و به ما نشان دادند که اگر اراده داشته باشیم و در این مسیر به خداوند توکل کنیم، قطعاً ما هم می‌توانیم در این مسیر قدم برداریم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس این نهاد پرداخت و افزود: فضاسازی محیطی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی، نشست هم‌اندیشی اعضای پایگاه شهدای جهاددانشگاهی، پیاده‌روی خانوادگی، گلباران قبور مطهر شهدا، دیدار با خانواده معزز شهدا، محفل انس با قرآن، برپایی مسابقه مجازی اربعین حسینی، شرکت اعضا در برنامه اهدای خون و غیره از جمله برنامه‌های این نهاد طی ایام هفته دفاع مقدس هستند.

بابایی همچنین ارائه آموزش‌های عمومی رایگان در مناطق محروم، ارسال پیام‌های مناسبتی دفاع مقدس، ابلاغ احکام کارمندان بسیجی جهاددانشگاهی فارس، برپایی وبینار خاطرات دفاع مقدس، مسابقه مجازی اطلاعات دفاع مقدس، مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف و غیره را از دیگر برنامه‌های این ایام اعلام کرد.


( ۱ )