برگزاری ۲۲ رویداد کارآفرینی در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی فارس

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۷ کد : ۳۵۴۴۸ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۶۸
زاهدیان نژاد گفت: از شروع طرح منش در استان فارس، ۲۲ رویداد چند ساعته با موضوعات کاربردی کسب‌و کار های نوپا برای ترویج نوآوری و شتابدهی با عناوین مختلف صندلی تجربه، تازه شو، چاره جو و... برگزار شد.
برگزاری ۲۲ رویداد کارآفرینی در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، علی اکبر زاهدیان نژاد مدیر مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاد دانشگاهی فارس در آیین اختتامیه طرح‌های این مرکز با اشاره به آغاز طرح منش در استان گفت: در ابتدای شروع طرح منش با اجرای برنامه و رویدادهای متنوع توانستیم جوانان خلاق و خوش فکر را به سمت کارآفرینی جذب کنیم و ایده‌های جدید شناسایی شد.

وی افزود: ۲۲ رویداد چند ساعته با موضوعات کاربردی کسب‌ و کارهای نوپا برای ترویج نوآوری و شتابدهی با عناوین مختلف صندلی تجربه، تازه شو، چاره جو و... برگزار شد.

زاهدیان نژاد با بیان اینکه سعی کردیم در ابتدای کار کارگاه‌های عمومی را برگزار کنیم و در فاز سوم با غربالگری افراد به پرورش ایده‌های ناب بپردازیم، اظهار کرد: تعداد شرکت کنندگان به شکل هدفمند انتخاب شدند و تیم‌ها پس از طرح ایده، وارد گام شتاب دهی شدند بنابراین ۱۶ کارگاه با میانگین ۴۰ نفر برگزار شد.

وی اجرای برنامه های جانبی در کنار پرورش ایده های جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: در کنار برنامه های کارگاهی مشاور ها و منتورهای مختلفی داشتیم که برای شرکت کنندگان راه را هموار کردند؛ مسائل حقوقی، مالی و صنایع فرهنگی از جمله کارگاه هایی بود که طی این مدت برگزار شد.

مدیر مرکز نوآوری و شتاب دهی جهاد دانشگاهی فارس تصریح کرد: در مدت اخیر دو رویداد صنایع دستی و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی به صورت مجازی برگزار شد که در رویداد اول ۸۸ طرح ارائه و ۳۰ ایده در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی شناسایی شد.

به گفته زاهدیان نژاد، ۴ تیم به تجار برای تجاری سازی محصول نهایی معرفی شدند؛ در حال حاضر ۲ تیم توسط شورای پذیرش مورد قبول واقع شد و ۸ تیم نیز برای ارائه و دفاع از طرح خود به این شورا خواهند رفت