مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

استان فارس در اجرای طرح منش پیشرو بوده است

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۰ کد : ۳۵۴۴۷ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۰۷
حاجی زاده گفت: استان فارس به عنوان یکی از ۵ استان برگزار کننده طرح منش در کشور با هدف بستر سازی و ایجاد انگیزه در بین جوانان، کارآفرینی و اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی پیشرو بوده است.
استان فارس در اجرای طرح منش پیشرو بوده است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در آیین اختتامیه طرح مرکز نوآوری و شتابدهی با اشاره به اینکه یکی از وظایف ورزش و جوانان پرداختن به دغدغه های جوانان از جمله مسکن، ازدواج و اشتغال است، گفت: استان فارس به عنوان یکی از ۵ استان برگزار کننده طرح منش در کشور با هدف بستر سازی و ایجاد انگیزه در بین جوانان، کارآفرینی و اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی پیشرو بوده است.

وی  با بیان اینکه از سال گذشته طرح منش با همکاری خوب جهاد دانشگاهی آغاز شد، تاکید کرد: اکنون شاهد هستیم که ایده های جوانان ما به نتیجه می رسد و با همکاری جهاد دانشگاهی ایده ها را به عمل تبدیل کنیم

حاجی زاده افزود: سه طرح سازمان‌های مردم نهاد زیر مجموعه ورزش و جوانان در این رویداد پذیرفته شدن و سازمان های مردم نهاد از جوامع هدف مرکز نوآوری و شکوفایی بوده است.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان فارس اجرای طرح سرباز مهارت با همکاری جهاد دانشگاهی استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این طرح هر ماه بیش از هزار سرباز از آموزش های ضمن خدمت بهرمند می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به اینکه یکی از وظایف این نهاد پیگری امور جوانان است که بتواند با همکاری سایر ادارات مباحث دیگر و مواردی که دغدغه ها را در این زمینه حل کند، تشریح کرد: طرحی هایی که در مراکز منش ارائه شد، نشان داد که استعداد های بسیار خوبی در بین جوانان در زمینه های مختلف وجود دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اشتغال جوانان کشورمان دغدغه دولت است، لازمه ایجاد اشتغال از طریق کارآفرینی را شناسایی ایده های ناب دانست و اظهار کرد: بعد از شناسایی ایده باید با حمایت منتورها و اساتید راهنما به مرحله اجرا برسند.

حاجی زاده تحقق "اقتصاد مقاومتی" را یکی از دغدغه های اصلی رهبرمعظم انقلاب طی این سال ها اعلام کرد و گفت: طرح منش می تواند با جذب ایده های جونان و تبدیل آن به کسب و کار گامی مهم در زمینه این فرمان رهبر انقلاب بردارد و فضای لازم برای گسترش کار و کارآفرینی را فراهم سازد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس جامعه هدف مرکز نوآوری و شتاب دهی را سازمان های مردم نهاد، جوانان فارغ التحصیل و... دانست و افزود: هدف نهایی این طرح ایجاد شغل با استفاده از کارآفرینی است که شاهد وصول ایده های خوبی در این زمینه هستیم.

مظاهر بابایی رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس نیز در آیین اختتامیه طرح منش و رویداد نیوز دی ضمن تقدیر از همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: با طرح هایی نظیر منش (مرکز نوآوری و شتابدهی) سعی شده تا گامی حتی کوچک برای جوانان در استان فارس برداشته شود

وی با اشاره به اینکه وجود خلاقیت و نوآوری در جامعه ما احساس می شود، اظهار کرد: با توجه به آمار قشر تحصیل کرده و جوانان با استعداد، باید ساماندهی مناسبی جهت اشتغال و بروز نوآوری ایجاد شود.

بابایی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان همکاری خوبی را در این حوزه داشته اند و بستر فعال سازی پتانسیل ها و استعدادهای جوانان کشورمان با اجرای طرح هایی نظیر مرکز نوآوری و شتابدهی فراهم شد تا افرادی که شایسته و دارای ایده های خلاق هستند، شناسایی و سپس آموزش داده شوند تا در نهایت اشتغال شکل بگیرد

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس با بیان اینکه امروز دغدغه نظام مقدس جمهوری اسلامی جوانان است و همه مجموعه دغدغه فعال کردن این ظرفیت را دارند، تاکید کرد: در این راستا، در جهاد دانشگاهی فارس اتفاقات خوبی رخ داده که یکی از آن ها همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان است و به طور مثال می توان به طرح سرباز مهارت، طرح منش و... اشاره کرد؛ استان فارس در این طرح ها با همت تلاش و همت بلند پیشرو است.

وی ادامه داد: امیدواریم که اینگونه طرح‌ها مستمر و پایدار باشد تا باعث شود که جوانان بیشتری در حیطه کارآفرینی شناسایی شوند.

بابایی مسائل جوانان را یکی از موضوعات مهم دانست که به عنوان یک ماموریت استراتژیک باید برنامه‌ریزی شود و گفت: تربیت نیروهای انقلابی و جهادی همواره جزو ماموریت‌های جهاد دانشگاهی بوده است و با توجه به اهمیت موضوع به صورت ویژه مدنظر قرار داده است. راه اندازی پارک فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، سازمان دانشجویان، مراکز منش و کانون ارزیابی و شایستگی مدیران بستری مناسب براساس گام دوم انقلاب در راستای تربیت نیروی جوان است که فعالیت متنوعی انجام می شود.