برپایی آئین عزاداری حسینی به میزبانی جهاد دانشگاهی فارس

۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۹ کد : ۳۴۹۴۵ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۲۴
مراسم عزاداری و سوگواری ایام محرم، به میزبانی جهاد دانشگاهی فارس در محل مرکز علمی کاربردی این نهاد در شیراز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا شد.
برپایی آئین عزاداری حسینی به میزبانی جهاد دانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، همزمان با دهه اول محرم و ایام پر سوز و گداز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش، مراسم نوحه خوانی، مرثیه‌سرایی و سوگواری در محوطه و فضای باز دانشگاه علمی کاربردی این نهاد، در شیراز برگزار شد.

این مراسم که با حضور کارکنان این نهاد انقلابی و شماری از شهروندان شیراز، با رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های مرتبط با شرایط شیوع کروناویروس، همراه بود، به همت پایگاه بسیج مقاومت جهاد دانشگاهی فارس و با سخنرانی‌های مذهبی، حضور مداحان و مرثیه سرایان در سوگ سید و سالار شهیدان، برنامه‌ریزی و تا شب عاشورا، طی ساعات 20 تا 22 شب، بعد از اقامه نماز مغرب و عشا، ادامه خواهد داشت.

مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس در این رابطه گفت: به مناسبت گرامیداشت یاد خاندان عصمت و طهارت، مراسم سوگواری حسینی هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در ساختمان عدالت جهاددانشگاهی فارس برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت شیوع کرونا و اولویت سلامت مردم، این مراسم معنوی هر شب به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرامی سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس به آدرس https://www.instagram.com/isojd.fars  و همچنین از طریق لینک مستقیم http://savadrasane.ir/jdlive  پخش می‌شود.

text to speech icon

( ۱ )