جهاددانشگاهی؛ نمونه عینی الگوسازی انقلاب

۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۵ کد : ۳۴۳۰۰ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۳۷
عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی، جهاد دانشگاهی را نمونه عینی الگوسازی انقلاب برای رسیدن به نهاد علم و پژوهش تراز انقلاب اسلامی دانست و گفت: سهم جهاددانشگاهی از آموزش و پژوهش‌های نوآورانه کشور به ویژه در عرصه صنعت قابل تحسین است.
جهاددانشگاهی؛ نمونه عینی الگوسازی انقلاب

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، فرهاد طهماسبی، نماینده مردم نی‌ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی امروز، ۱۳ مردادماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، برخی از دستاوردها و فعالیت‌های این نهاد انقلابی را ارزیابی کرد و گفت: سهم جهاددانشگاهی از آموزش و پژوهش‌های نوآورانه کشور به ویژه در عرصه صنعت قابل تحسین است.

وی ضمن دعوت از همگان جهت تلاش برای پیشرفت و توسعه کشور و برون‌رفت از چالش‌های موجود، فعالیت‌های جهاددانشگاهی را در سطح ملی و استان فارس مثبت ارزیابی و به نقش مهم و فعال این نهاد در عرصه دفاع مقدس که با روحیه جهادی، تفکر انقلابی و رویکرد خودکفایی پروژه‌های متعدد نظامی را با موفقیت عملیاتی کرد، اشاره کرد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی علاوه بر این‌ها جهاد دانشگاهی را نمونه عینی الگوسازی انقلاب برای رسیدن به نهاد علم و پژوهش تراز انقلاب اسلامی دانست و در ادامه به توانمندی نیروهای جهادی در حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: بی تردید تنها راهکار حل مشکلات فعلی و برون‌رفت از چالش‌های فعلی کار جهادی و میدانی نیروهای جهادی است.

طهماسبی تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور کار روتین و موظفی پاسخگو نیست بلکه همه آحاد جامعه و مسئولان باید کار جهادی و تلاش و جدیت با توجه به فرهنگ امید خود اتکایی سرلوحه کار خود قرار دهند و از ظرفیت‌ها و فرهنگ حاکم بر جهاد دانشگاهی در تعامل با سایر دستگاه‌ها باید برای پیشبرد امور بهره گرفت.

این عضو کمسیون صنعت و معدن مجلس در پاسخ به اینکه نقش جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی خود اتکا وامیدآفرین در عبور از موانع و دستیابی به دانش‌های پیشرفته در کشور چیست، گفت: با توجه به اهداف و مأموریت‌های پیش‌بینی شده جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش مهم و حیاتی در عبور از موانع و مشکلات و چالش‌های پیش روی کشور ایفا کند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی پلی میان دانشگاه و جامعه به ویژه عرصه صنعت و فنآوری است، به فضای تحریمی حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: در این فضا باید فرهنگ خود اتکایی تولید علمی که منتج به ثروت شود را گسترش دهیم که این مسئله از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی است.

طهماسبی همچنین در خصوص تعامل با جهاد دانشگاهی بیان کرد: مهم‌ترین بحث در این تعامل برتری روحیه و فرهنگ جهادی حاکم بر این نهاد نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی کشور است و الگو قرار دادن عملکرد این نهاد به ویژه در دوران دفاع مقدس همچنین باور به خود اتکایی و به تعبیری اعتقاد به مقاومت و اقتصاد مقاومتی از دیگر کارهایی است که در تعامل با جهاد دانشگاهی باید منتشر شود.

نماینده مردم نی‌ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین از ظرفیت‌های علمی و نیروی انسانی متخصص جهاد دانشگاهی باید به نفع جامعه و در راستای حل مشکلات باید به بهترین وجه ممکن استفاده کرد.