حضور مدیرکل محیط زیست فارس در جهاد دانشگاهی برای عرض تسلیت

۰۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۸ کد : ۳۲۷۷۸ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۶۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس برای بیان تسلیت به واسطه جان باختن خبرنگار ایسنا در حادثه تصادف اتوبوس حامل خبرنگاران، در جهاد دانشگاهی این استان حاضر شد.
حضور مدیرکل محیط زیست فارس در جهاد دانشگاهی برای عرض تسلیت

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، دکتر حمید ظهرابی، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس، چهارشنبه 9 تیر و با حضور در جهاد دانشگاهی و در جمع همکاران ایسنا منطقه فارس، ضمن ابراز تاسف از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران، درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست را در این حادثه تسلیت گفت.

ظهرابی با بیان اینکه همه همکاران سازمان حفاظت محیط زیست در سراسر کشور از وقوع این حادثه متاثر و متاسف شدند، گفت: وظیفه خود می‌دانیم هم از جامعه رسانه‌ای بابت این حادثه عذرخواهی و هم برای ایجاد شرایطی که این همکاری‌ها در محیط مناسبتری تداوم یابد، تلاش کنیم.

وی با تاکید براینکه استفاده از ظرفیت رسانه همانند گذشته در راستای بیان و رفع مشکلات و معضلات زیست محیطی، یک ضرورت است، ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد وقوع چنین حوادثی در بخش‌های مختلف جامعه، خصوصا در جامعه رسانه نباشیم.

ظهرابی با یادآوری اینکه در زمان تصدی معاونت سازمان حفاظت محیط زیست، از نزدیک با خبرنگاران این حوزه، تعامل داشته و 2 خبرنگار از دست رفته را به خوبی می‌شناخته است، گفت: این آشنایی و اطلاع از حساسیت‌ها و دغدغه مندی آن عزیزان از دست رفته، قطعا بر میزان تاثر و تالم انسان، تاثیرگذار بوده است.

دکتر مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سه خبرگزاری در زیرمجموعه این نهاد قرار دارد، گفت: مسئولان جهاد دانشگاهی، بیش از سایر مدیران و به واسطه قرار داشتن در کنار جامعه خبری، از مشکلات و دشواری‌های کار آنان مطلع هستند و مسائل را درک می‌کنند.

او با بیان اینکه ذات رسانه مطالبه گری در حوزه‌های مختلف از جمله محیط زیست است، افزود: حوزه محیط زیست دغدغه همه کشور و نظام است و همه باید دست به دست هم دهیم که از این نعمت خدادی استفاده کنیم و نگذاریم مورد سوء استفاده قرار گیرد، در این زمینه خبرنگاران به حتم بیش از دیگران دغدغه داشته و خواسته‌های جامعه را مطالبه می‌کنند.

بابایی وقوع حادثه اتوبوس خبرنگاران حوزه محیط زیست و جان باختن خبرنگاران ایسنا و ایرنا را اتفاقی اندوهبار، خصوصا برای مجموعه جهاد دانشگاهی، خبرگزاری ایسنا و ایرنا دانست و گفت: این اتفاقات تلنگری است که به حوزه خبر، خبر رسانی و اصحاب رسانه بیشتر توجه کنیم و اهمیت حضور آنها را در جامعه بیش از گذشته درک کنیم.

علی‌محمد پشوتن، سردبیر ایسنای استان فارس نیز ضمن ابراز تاسف از بروز این حادثه تلخ، خاطرنشان کرد: تلخ تر از خود حادثه، برخی واکنش‌ها و رفتارهایی بود که اتفاق افتاد.

او با تاکید بر این موضوع که برخی از این واکنش‌ها و بداخلاقی‌ها به پای محیط زیست نوشته نخواهد شد، خواستار فراهم شدن زیرساخت‌ها و نگاه عمیق تر سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به جامعه رسانه شد.

گل آفرین زارع، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس نیز با بیان اینکه این حادثه موجب تالم خاطر همه مدیران و کارشناسان روابط عمومی‌ سازمان محیط زیست در کشور شد، گفت: در مجموعه روابط عمومی همیشه احساس قرابت خاصی با اصحاب رسانه داشته و داریم.

او خبرنگاران را به مثابه محیط بانان رسانه‌ای توصیف و خاطرنشان کرد: وظیفه خود دانستیم برای عرض تسلیت در جهاد دانشگاهی فارس حضور پیدا کنیم.


( ۱ )