توسط جهاد دانشگاهی فارس به انجام رسید:

اجرای نظرسنجی عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز

۰۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۱ کد : ۳۲۴۰۰ پژوهش و فناوری تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۴۳
مدیر گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی فارس از اجرای طرح «نظرسنجی از شهروندان درباره عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز» توسط این نهاد خبر داد و گفت: در قالب اجرای این طرح یک هزار و ۱۰۰ نفر از شهروندان شیراز مورد مطالعه قرار گرفتند.
اجرای نظرسنجی عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، صدیقه البرزی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی استان فارس، از اجرای طرح «نظرسنجی از شهروندان درباره عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز» خبر داد و گفت: این طرح توسط گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی فارس و به سفارش شورای اسلامی شهر و مرکز پژوهش‌ها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح یک هزار و 100 نفر از شهروندان بالای 15 سال شهر شیراز مورد مطالعه قرار گرفتند، افزود: هدف این طرح بررسی میزان آگاهی و رضایت شهروندان از اقدامات چهارساله شهرداری و شورای اسلامی شهر بود لذا با توجه به اینکه شورای پنجم رویکرد انسان‌محوری را به عنوان مسیر سیاست گذاری خود انتخاب کرده و اقدامات مهمی بر این مبنا انجام داده بود، در این پژوهش نگرش شهروندان به سیاست‌ها و اقدامات انسان‌محور و خودرومحور مورد بررسی قرار گرفت.

البرزی، اولویت‌بندی پروژه‌های در حال انجام و در نهایت آگاهی و رضایت از سامانه‌های شفافیت شهرداری، مدیریت تعارض منافع و شهروند سپاری را از دیگر اهداف دنبال شده در این طرح نظرسنجی برشمرد و گفت: گزارش نتایج این طرح در روز 29 خردادماه 1400 توسط اعضای گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی فارس در کمیسیون برنامه و بودجه شواری اسلامی شهر ارائه شد.

مدیر گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی استان فارس یادآور شد: نظرسنجی این طرح از طریق پیمایش همه مناطق یازده گانه شهرداری شیراز انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی استان فارس پرداخت و گفت: گروه پژوهشی علوم رفتاری متشکل از متخصصان رشته جامعه‌شناسی و روان‌شناسی، به مطالعات میان رشته‌ای می‌پردازند و فعالیت‌های گروه، به صورت شبکه برنامه بوده که نخستین شبکه برنامه گروه حول محور جوانان و موضوعات مرتبط با آن‌ها انجام شده است.

البرزی، شبکه برنامه دوم انجام شده توسط این گروه مطالعاتی را حول محوریت «خانواده و تعارضات زناشویی» دانست و افزود: شبکه برنامه فعلی با محوریت «دخانیات و مصرف قلیان در نوجوانان و جوانان» طراحی شده و طی سه سال در حال اجراست.

مدیر گروه علوم رفتاری جهاد دانشگاهی استان فارس ادامه داد: این گروه در کنار فعالیت اصلی که انجام مطالعات و طرح‌های پژوهشی است به برگزاری همایش، نشست‌های تخصصی، کارگاههای آموزشی، تألیف و ترجمه کتاب می‌پردازد.


( ۱ )