رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

نگاه دولت جدید علمی و شایسته محور باشد

۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۸ کد : ۳۲۱۳۶ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۵۹
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تاکید بر اینکه نگاه دولت جدید باید مبتنی بر دیدگاه علمی و شایسته محور باشد، گفت: ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم که با بهره گیری از آنها می‌توان علاوه بر حل مسائل معیشتی و مدیریت صحیح سیاست‌های خارجی نظام، جایگاه ایران اسلامی را هم ارتقاء داد.
نگاه دولت جدید علمی و شایسته محور باشد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، دکتر مظاهر بابایی جمعه ۲۸ خرداد با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در ساختمان مجتمع آموزشی جهاد دانشگاهی شیراز در جمع خبرنگاران و با بیان اینکه وظیفه همه ملت شریف ایران در این مقطع حساس تاریخی، شرکت در انتخابات است، گفت: حضور در انتخابات نشان دهنده صحنه سیاسی چهار سال آینده است.

او ادامه داد: در شرایط فعلی، کشور نیاز به یک مدیر انقلابی و جهادی دارد، البته مدیری که انتخاب می‌شود باید همانگونه که مردم او را اصلح دانستند، او نیز نمایندگان و مدیران اصلح و شایسته را انتخاب کند و معیشت مردم را در اولویت قرار دهد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در تبیین اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات، گفت: دولتی که با آرای زیاد مردم روی کار بیاید، قدرت بیشتری برای پیاده سازی سیاست‌ها خواهد داشت.

بابایی ادامه داد: ممکن است مردم از مسائل اقتصادی و فشارهایی که ناشی از این مهم بر آنها تحمیل شده، دلگیر باشند اما واقعیت این است که بروز چالش‌های اقتصادی ناشی از مشارکت کم مردم نبوده بلکه به نوع انتخاب باز می‌گردد، لذا مردم این بار با حضور در صحنه می‌توانند انتخاب اصلح را رقم بزنند.

رئیس خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنای فارس، همچنین خاطرنشان کرد: برحسب آیین نامه انتخابات و با توجه به سیاست افزایش  شعب اخذ رای در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش تجمع، جهاد دانشگاهی فارس، ساختمان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز و تعدادی از جهادگران پرتلاش را در اختیار ستاد انتخابات استان فارس قرار داده است.

بابایی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی و جهادگران شاغل در این نهاد انقلابی، اهمیت انتخاب اصلح و البته تبعات ناشی از این انتخاب را شاید بیشتر درک کنند، گفت: جهاد دانشگاهی در اغتشاشات آبان ۹۸، خسارت سنگین مالی و جانی را متحمل شد، ساختمان مرکز آموزش عالی این نهاد کاملا در آتش کینه ورزی دشمنان نظام اسلامی سوخت و یکی از نیروهای حراست آن هم، آسیب‌های روحی و جسمی سختی دید که تبعات آن تاکنون ادامه دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس خاطرنشان کرد: اگر امروز این ساختمان، مجددا سرپا شده و با هدف خدمت رسانی هرچه بیشتر، به عنوان یک مکان عمومی در اختیار نظام، دولت و مردم قرار دارد، عامل اصلی آن همدلی و همراهی جهادگران دانشگاهی بوده است و بس.

بابایی با ابراز گلایه از آنچه همراهی نکردن دستگاه‌های متولی برای کمک به بازسازی ساختمان مرکز آموزش جهاد دانشگاهی فارس، عنوان می‌کرد، گفت: بازسازی این ساختمان که اکنون در اختیار ستاد انتخابات شهرستان شیراز قرار گرفته و به حوزه اخذ رای در یکی از مناطق کم برخوردار کلانشهر شیراز بدل شده؛ بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای جهاد دانشگاهی آنهم در این شرایط دشوار اقتصادی هزینه در بر داشته است.

وی تاکید کرد: ما به واسطه نوع تفکر جهادی حاکم بر جهاد دانشگاهی، بازسازی این ساختمان و تامین مجدد تجهیزات این مجموعه را در دستور کار قرار دادیم زیرا اعتقاد داریم که این مرکز، مکانی مهم و تاثیرگذار در یکی از نقاط کم برخوردار شیراز بوده و قبل از حریق آبان ۹۸ و پس از بازسازی، خدمات ویژه و گسترده علمی، آموزشی، مهارت آموزی و .... را در اختیار گروه‌های مختلف جامعه قرار داده است.

بابایی، با اشاره به ظرفیت‌های متعدد جهاد دانشگاهی در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، پژوهشی، آموزشی و پارک علم و فناوری، لزوم بهره‌گیری هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها با هدف اتکاء بهتر و مطلوبتر به توان داخل برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دولت آینده یکی از خواسته‌های مهم دانست.


( ۱ )