رئیس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد:

دهه کرامت در چند برنامه خلاصه نشود/شرکت در انتخابات عمل به مسئولیت اجتماعیست

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۲ کد : ۳۲۰۹۷ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۸۶
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، دهه کرامت را فرصت مغتنمی برای افزایش روحیه کریمانه و بزرگ‌منشانه جامعه با تاسی به اهل بیت(ع) دانست و گفت: نباید گرامیداشت دهه کرامت، در برگزاری چند مراسم خلاصه شود، بلکه باید با برنامه‌ریزی مدون، سبک زندگی اهل بیت(ع) را ترویج داده و آن را برای همیشه در زندگی اقشار مختلف جاری کنیم.
دهه کرامت در چند برنامه خلاصه نشود/شرکت در انتخابات عمل به مسئولیت اجتماعیست

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ۲۶ خرداد در مراسم گرامیداشت دهه کرامت و بزرگداشت روز حضرت احمدبن موسی(ع)، که با حضور اعضای جهاد دانشگاهی فارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تذکر این نکته که با کرامت‌ترین افراد نزد خداوند، با تقواترین آنان است، گفت: کرامت به معنای بزرگواری، بزرگ منشی، بلند نظری، فتوت، مردانگی و جوانمری است.

بابایی با یادآوری اینکه کلمه "کرامت" به معنای "بخشش، دوری از پستی‌ و پلیدی‌ها، منزه بودن از تمام بدی‌ها و دارا بودن روح بزرگ یاد می‌شود"، دهه کرامت را فرصتی ناب برای ارتقای شأن و منزلت انسانی با تمسک به سبک زندگی و سیره اهل بیت(ع) دانست و افزود: اسلام به عنوان دینی انسان‌ساز، مداوما بر لزوم تلاش برای ارتقاء شأن و منزلت انسان، توسط هر فرد از مسلمانان، تاکید کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین دهه کرامت را فرصتی برای پرهیز از نقد غیرمنصفانه، قضاوت زود هنگام و پرهیز از بردن آبروی مؤمن برشمرد و گفت: آبروی مؤمن در دین مبین اسلام و بزرگان مسلمانان، اهمیت والایی دارد و حفظ آن لازم شمرده شده است.

شرکت در انتخابات عمل به مسئولیت اجتماعی است

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درپیش بودن انتخابات ۲۸ خرداد، این رویداد را دارای اهمیت بالایی برشمرد و ضمن تاکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی، مشارکت مردم در این صحنه را افزایش اقتدار نظام اسلامی در سطوح بین‌المللی ارزیابی و اضافه کرد: وظیفه شرعی و اجتماعی همه ایرانیان است که در انتخابات شرکت کنند

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار است نسبت به جامعه و کشور احساس مسئولیت کنیم و اگر مدعی پاسداشت خون شهدا هستیم، باید در انتخابات پیش رو مشارکت آگاهانه و حداکثری را رقم بزنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس ادامه داد: مردم خود به خوبی می‌دانند که در این مقطع حساس به چه کاندیدای اصلحی رأی دهند که در مدیریت کشور، وضعیت اقتصادی و معیشت مردم را در اولویت قرار بدهد.

بابایی عملی شدن دو مؤلفه احساس مسئولیت و بهبود وضعیت معیشتی را تنها در توان یک دولت جهادی و انقلابی دانست و گفت: امروز توان علمی، سیاسی، نظامی و اقتصادی کشور جایگاه خوبی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم‌ زده است.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه ملی و فضای مجازی برای انتخاب اصلح، گفت: صرف نگاه به تبلیغات، شعار و وعده‌ها نمی‌تواند مشخص کننده جایگاه افراد باشد بلکه عملکرد کاندیداها، از جمله آیتم‌هایی است که باید مدنظر افراد قرار گیرد.

بابایی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه روز جمعه شاهد رقم خورد خیر و صلاح نظام اسلامی ایران به دست ملت هستیم، تأکید کرد که جهاد دانشگاهی همواره همراه و حامی دولت‌های منتخب مردم بوده است.


( ۱ )