برگزاری سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد در جهاد دانشگاهی فارس

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۳ کد : ۳۱۹۴ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۸۲
سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد ایران و جهان به همت جهاد دانشگاهی استان فارس در شیراز و به مناسبت هفته کارآفرینی برگزار شد.
برگزاری سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد در جهاد دانشگاهی فارس

سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد ایران و جهان به همت جهاد دانشگاهی استان فارس در شیراز و به مناسبت هفته کارآفرینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد ایران و برخی کشورهای جهان با همکاری سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان و مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

رییس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز اولین سخنران این سمینار یک روزه بود که مامورت اصلی این مرکز را فراهم کردن بستر برای کارآفرینی و تقویت رشته‌های شغل محور دانست.

زاهدی با تشریح الزامات کارآفرین شدن، گفت: هدف اصلی این دانشگاه، گذر از دانشگاه آموزش و پژوهش محور به‌سمت دانشگاه کارآفرین است.

مدیر شعبه‌ی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی فارس نیز با یادآوری اینکه هفته آخر آبان به نام هفته جهانی کارآفرینی شناخته می‌شود، گفت: دانشگاه علمی کاربردی به عنوان نسل سوم دانشگاه‌های ایران و دانشگاهی کارآفرین محسوب می‌شود.

اکبر زاهدیان‌نژاد ، ضمن ارایه‌ی توضیحاتی در رابطه با مشاغل پردرآمد در ایران، گفت: براساس مطالعات علمی انجام شده در سال 1393، جراحان پلاستیک و قلب، دندانپزشکان فوق تخصص، طراحان لباس، مدرسان کنکور زیست‌شناسی در صدر مشاغل پردرآمد ایران قرار داشتند.

زاهدیاننژاد افزود: طبق مطالعات انجام شده در آمریکا پزشکان متخصص و جراحان و روان‌شناسان و پزشکان عمومی بیشترین میزان درآمد را کسب می‌کنند اما بالاترین میزان درآمد در انگلستان به مدیران بازاریابی، مدیران و مقامات ارشد شرکت‌های مالی، کارگزاران مالی و ... تعلق دارد.

مدیر شعبه‌ی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی فارس گفت: شاه‌کلید پول‌دار شدن، درک واقعیت‌ها و پیدا کردن توانایی‌های منحصر بفرد خود است.

وی خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این سمینار گفت: در شرایط کنونی که دولت‌ برای کوچک‌سازی بدنه تلاش می‌کند، راهی جز کارآفرینی و اشتغال‌زایی نداریم 

زاهدیان نژاد ضمن معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی به‌عنوان تنها مرکز مستقل در کشور که به‌صورت اختصاصی در حوزه‌ی کارآفرینی و اشتغال فعالیت می‌کند، گفت: شعبه‌ی این سازمان در جهاد دانشگاهی فارس برنامه‌های متنوعی در حوزه‌ی مشاوره، آموزش‌های عمومی، تخصصی و ... دارد که امیدواریم دانشجویان و علاقمندان از این قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به‌نحو بهینه استفاده کنند.