فرهنگ بسیجی عامل پیروزی است

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۸ کد : ۲۹۰۸۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۴۰
رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه بسیجیان اهل مسئولیت‌اند، گفت: در دوران دفاع مقدس، دفاع از حرم‌های اهل بیت(ع) و اکنون در عرصه مبارزه با کرونا همگی مشاهده کردیم که چگونه فرهنگ بسیجی توانست بر مشکلات پیروز شود لذا باید این فرهنگ را در جامعه توسعه دهیم.
فرهنگ بسیجی عامل پیروزی است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس امروز، ۲۳ اسفندماه در مراسم بزرگداشت روز شهید و جشن پایان سال این نهاد یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای جهاد دانشگاهی را گرامی داشت و گفت: فرهنگ بسیجی به‌ معنای آمادگی است و در دین مبین اسلام و نگاه این آیین آسمانی یک واژه مقدس است.

وی با بیان اینکه کسانی که به خداوند عشق می‌ورزند و برای اعتلای کلمه اسلام و عزت مسلمانان با دشمنان خدا در هر حوزه‌ای اعم از فرهنگی، سیاسی، نظامی و غیره مبارزه می‌کنند در حقیقت بسیجی هستند، افزود: با چنین نگاهی می‌توانیم فرق میان بسیجی و غیر بسیجی را مشخص کنیم.

بابایی با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یحِبُّهُمْ وَیحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یؤْتِیهِ مَنْ یشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛ اى کسانى که ایمان آورده‌اید هر کس از شما از دین خود برگردد به زودى خدا گروهى [دیگر] را مى‌آورد که آنان را دوست مى‌دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند [اینان] با مؤمنان فروتن [و] بر کافران سرفرازند در راه خدا جهاد مى کنند و از سرزنش هیچ ملامتگرى نمى‏‌ترسند این فضل خداست آن را به هر که بخواهد مى‏‌دهد و خدا گشایشگر داناست»، گفت: ویژگی‌های بسیجیان را در این آیه شریفه می‌توانیم مشاهده کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه بسیجی یعنی دوستدار خداوند، صالحان، مخلصان، صابران، پرهیزگاران و مجاهدان گفت: بسیجیان اهل مسئولیت هستند و اگر امروز شاهد بروز مشکلاتی در جامع هستند به دلیل دوری کردن برخی از همین فرهنگ بسیجی است.

وی بسیجی واقعی را اهل عبادت بودن، با تقوا بودن، اهل ایثار و شهادت و تلاش و جهادگر بودن توصیف کرد و افزود: بسیجی می‌تواند با این اوصاف به قله علم و زهد و اخلاق رسد.

بابایی با یادآوری اینکه در فرهنگ بسیجی هیچ آیتم مادی تعریف ندارد، افزود:‌ ایثارگری و جانفشانی بسیجیان را در چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن با هیچ عدد و ارقامی نمی‌توانیم مقایسه کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس باز هم یاد شهدا را گرامی داشت و گفت: در دوران دفاع مقدس، دفاع از حرم‌های اهل بیت(ع) و اکنون در عرصه مبارزه با کرونا همگی مشاهده کردیم که چگونه فرهنگ بسیجی توانست بر مشکلات پیروز شود لذا باید این فرهنگ را در جامعه و سازمان‌های مختلف توسعه دهیم. بسیجی یعنی اینکه از کنار مشکلات به راحتی عبور نکنیم و واژه به من ربطی ندارد را حذف و نسبت به کار، جامعه و اطرافیانمان مختلف احساس مسئولیت کنیم.

بابایی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ بسیجی شکل گرفت و جهادگران آن همواره با روحیه جهادی برای انجام امورات مختلف بسیج شده‌اند و این روحیه جهادگری برگرفته از همان فرهنگ بسیجی است که جهادگران دانشگاهی فارس آن را دارا هستند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه جهادگران دانشگاهی با تکیه بر تلاش و احساس مسئولیت و ایمان خود در برهه‌های مختلف توانسته‌اند بر مشکلات فائق آیند و زمینه رشد و پیشرفت این نهاد را فراهم کنند، مصداق این قضایا را بعد از اغتشاشات آبان‌ماه ۹۸ و به آتش کشیدن ساختمان این مجتمع دانست که ظرف مدت بسیار کوتاهی بهره‌برداری مجدد ساختمان مذکور با همت و تلاش شبانه‌روزی جهادگران فارس محقق شد.

وی همچنین از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه جهادگران به خصوص در ایام کرونا قدردانی کرد و گفت: حتی شیوع کرونا هم باعث نشد که جهادگران ذره‌ای در کار خود خلل وارد کنند و به هر ترتیبی که بود سعی کردند فعالیت‌های خود را به سرانجام برسانند.

بابایی با بیان اینکه بحمد الهی روند رو به رشدی در جهاددانشگاهی فارس شاهد هستیم، ابراز امیدواری کرد که در سال آینده هم این روند رو به رشد با مساعدت و همراهی جهادگران تداوم داشته باشد.


( ۱ )