رونمایی از پوستر جشنواره شهودقدسی جهاد دانشگاهی

بابایی: رسیدن به کمال جز از مسیر قرآن میسر نمی‌شود

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۳ کد : ۲۹۰۴۸ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۰۷
رئیس جهاد دانشگاهی فارس بیان این که رسیدن به کمال انسانی جز با طی مسیر قرآنی میسر نمی‌شود، گفت: در جهاد دانشگاهی با رویکرد قرآنی تلاش می‌کنیم تا این مهم در بستر جامعه جاری شود.
بابایی: رسیدن به کمال جز از مسیر قرآن میسر نمی‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مظاهر بابایی پنج شنبه ۲۱ اسفند در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره سراسری دانشجویی تجسمی قرآن و هنر "شهود قدسی" ضمن تبریک عید مبعث با بیان اینکه قرآن سند جاودانگی بعثت است، گفت: قرآن درس دین و زندگی و کتاب کمال بشریت است.

وی افزود: امروز در کشور اسلامی ما نگاه و عمل به قرآن و ترویج آن از اولویت‌هایی است که همه مسئولان باید به آن بپردازند.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این نهاد انقلابی با هدف ترویج انقلاب در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تاسیس شد و جایگاه خوبی بعد از چهار دهه دارد، گفت: راه‌اندازی خبرگزاری ایکنا که اخبار قرآنی را به بیش از 19 زبان زنده دنیا  منتشر می‌کند از اقدامات شاخص بخش فرهنگی جهاد دانشگاهی بوده است.

بابایی همچنین با بیان اینکه هدف مبعث، در بخش مقدماتی تلاوت قرآن با آمادگی لازم برای تزکیه و تهذیب نفس و تعلیم و تعلم بود، عنوان کرد: این موضوع که ما به عنوان مدعیان این امر در کجای این قضیه ایستاده‌ایم از دغدغه‌های همیشگی جهاد بوده و در این راستا با برگزاری همایش، جشنواره، نشست‌های تخصصی و ....سعی در ترویج مفاهیم قرآن داشته‌ایم.

او اضافه کرد: این مهم به معنای تمام شدن کار نیست و امروز نگاه ویژه به عدالت و اخلاق قرآنی از مواردی است که همه باید به آن ورود کرده و نسل جدید را با آموزه‌های قرآنی آشنا کنند و به عبارت دیگر قرآن را در لحظه لحظه زندگی وارد کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه کمال انسانی جز طی مسیر قرآنی میسر نمی‌شود، گفت: در جهاد دانشگاهی با رویکرد قرآنی تلاش می‌کنیم تا این مهم در بستر جامعه جاری شود.

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری جشنواره شهود قدسی طی چند سال متوالی را یکی از اقدامات شاخص جهاد دانشگاهی فارس در حوزه دین و قرآن ذکر و به تشریح تمایز برگزاری پنجمین دوره این جشنواره نسبت به سال‌های قبل پرداخت.

او افزایش ۵۰ درصدی همکاری‌ها، برگزاری جشنواره در بستر فضای مجازی با توجه به حاکمیت بیماری کرونا و مشکلات حادث شده ناشی از آن و تنوع و توسعه کمی و کیفی برنامه‌ها را از مولفه‌هایی عنوان کرد که این جشنواره را نسبت به جشنواره‌های پیشین متمایز کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این جشنواره در سه رشته طراحی پوستر، تصویر سازی و نشانه نوشتاری برگزار می‌شود، گفت: آشنایی دانشجویان با بیانیه گام دوم انقلاب از محورهای جدیدی است که امسال به این جشنواره اضافه شده است.

بابایی موضوعاتی همچون نماز، امر به معروف، احسان، عدالت و اخلاق را از محورهای دیگر این جشنواره اعلام کرد و افزود: تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ادامه دارد.

محمدحسین اسلامی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره سراسری دانشجویی تجسمی قرآن و هنر «شهود قدسی»، ضمن تبریک سالروز بعث پیامبر به روند تشکیل قرارگاه قرآنی به دستور نماینده ولی‌فقیه در فارس، گفت: اولویت اول ما در این قرارگاه این است که از بزرگان و پیشکسوتان قرانی به نحو مطلوب در استان استفاده کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس در این مراسم گفت: جامعه قرآنی از ظرفیت‌های خوب جهاد دانشگاهی در فارس استفاده نکرده و این مهم از جمله اولویت‌هایی است که در در دستور کار این اتحادیه ‌قرار گرفته است.

او با بیان اینکه معتقدیم که از بزرگان قرآنی فارس غفلت کرده و باید این مهم را جبران کنیم، افزود: استفاده از تجربیات این پیشکسوتان و انتقال آنها به نسل جوان در دستور کار قرارگاه قرآنی فارس قرار گرفته است.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با بخشنامه و دستورالعمل نمی‌توان کاری را جلو برد، تاکید کرد: باید ساده و راحت با هم حرف بزنیم و برای برون رفت از وضعیت جامعه راه حل پیدا کنیم و راهی هم جز تمسک به قرآن و سبک قرآنی برای حل مشکلات فعلی جامعه از جمله اقتصادی، معیشتی و سیاسی نداریم.

به گفته اسلامی، اگر مردم و جوانان ما با قرآن مأنوس شوند می‌توان از بسیاری مشکلات عبور کرد و آینده خوبی برای نسل بعدی رقم زد.

او ادامه داد: از آنجا که نماینده ولی‌فقیه در فارس بر قرآنی شدن استان در سال آینده تاکید کرده‌اند، اگر بخواهیم به این مهم دست یابیم، راهی نداریم جز اینکه پیشکسوتان قرانی دست ما را بگیرند.

بنا بر این گزارش، همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم(ص) و بزرگداشت روز جهانی قرآن، آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره سراسری دانشجویی تجسمی قرآن و هنر «شهود قدسی»، تجلیل از قاریان پیشکسوت فارس همراه با بداهه نویسی آیات قرآنی و برپایی نمایشگاه منتخب آثار دانشجویی تجسمی قرآنی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس در حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ(ع) برگزار شد.


لینک دانلود فایل

( ۱ )