رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

خلأ عمل به قرآن در جامعه محسوس است

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۲ کد : ۲۸۷۹۴ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۹۱
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان این که خبرگزاری ایکنا تنها به پوشش اخبار قرآنی اکتفا نمی‌کند بلکه اقدامات جریان‌ساز و تحول آفرین در حوزه فعالیت‌های قرآنی در جامعه هم انجام می‌دهد، گفت: امروز خلأ عمل به قرآن در جامعه احساس می‌شود.
خلأ عمل به قرآن در جامعه محسوس است

به گزارش روابط عمومی جهاد  دانشگاهی استان فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس امروز، ۱۳ اسفندماه در جریان بازدید هادی رضایی، رئیس بسیج رسانه این استان از دفتر خبرگزاری ایکنا گفت: بحمد الهی نگاه بسیج رسانه فراجناحی است و این یکی از مواردی است که باید در حوزه رسانه رخ دهد.

وی یکی از وظایف جهاد دانشگاهی را توسعه فرهنگی جامعه توصیف کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی در این زمینه در سطح کشور ایجاد شده است البته تا رسیدن به هدف نهایی فاصله داریم.

بابایی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه رسانه‌های تخصصی بسیار خوب کار می‌کند زیرا جناحی و گروهی نیست، گفت: ایکنا یک رسانه تخصصی برای ترویج فعالیت‌های قرآنی در سطح جامعه است که بحمد الهی اثرگذاری بسیار خوبی هم در این زمینه داشته است.

بابایی با تصریح اینکه امروز خلأ عمل به قرآن در جامعه احساس می‌شود، ابراز امیدواری کرد که با انجام فعالیت‌های فاخر در رسانه قرآنی بتوانیم مروج این امر در جامعه باشیم.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس گفت: ایکنا تنها به پوشش اخبار قرآنی اکتفا نمی‌کند بلکه اقدامات جریان‌ساز و تحول آفرین در حوزه فعالیت‌های قرآنی در جامعه هم انجام می‌دهد که در این زمینه می‌‌توان به تلاش برای اصلاح بودجه‌های قرآنی کشور، معرفی نخبگان، همیاری با شورای قرآن و عترت و غیره اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در جهاد دانشگاهی فارس اشاره کرد و گفت: این پارک بستر بسیار خوبی برای فعالیت رسانه‌هاست. که البته ذیل آن هم خبرگزاری سیناپرس را اخیراً راه‌اندازی کردیم که خبرگزاری تخصصی علمی و برای معرفی فعالیت‌های دانش‌بنیان و علمی استفاده می‌شود.

بابایی با بیان اینکه امروز در آغاز دهه پنجم انقلاب ظرفیت‌های جهاددانشگاهی حرفی برای گفتن دارند، گفت: در بحث هم‌افزایی با بسیج رسانه هم می‌توانیم اقدامات و همکاری‌های خوبی انجام دهیم و در این زمینه آمادگی همکاری داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس در ادامه به در پیش‌رو بودن انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف رسانه‌ها اطلاع‌رسانی درست و صحیح درباره انتخابات و همچنین معرفی معیارهای انتخاب خوب است که در این زمینه در رسانه‌های خود تلاش می‌کنیم تا هم اطلاع‌رسانی مناسبی داشته و هم ویژگی‌های انتخاب اصلح را به عموم مردم معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای رسانه‌هاست و تنها سلاحی که می‌تواند در مقابل هجمه‌های امروز دشمنان قرار گیرد، همین رسانه‌ها هستند، گفت: امروز جنگ واقعی در عرصه‌ رسانه‌هاست و دشمن بر سر کوچکترین مسئله یورش رسانه‌ای ایجاد می‌کند تا بتواند به اهداف خود دست یابد.

بابایی با تأکید بر اینکه باید از تمام رسانه‌ها حمایت شود زیرا همگی تحت لوای پرچم جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند، گفت: هدف تمام رسانه‌ها اعتلای اهداف جمهوری اسلامی است البته ممکن است نوعی تفاوت دیدگاه بین آن‌ها وجود داشته باشد اما وقتی همه رسانه‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یک قدرت رسانه‌ای بسیار خوب در کشور ایجاد می‌شود که می‌تواند قاطعانه مقابل هجمه‌های رسانه‌ای دشمن ایستادگی کند.