پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی فارس افتتاح شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۱ کد : ۲۷۸۸۹ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۶۶
طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و کشوری، پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان فارس آغاز به کار کرد.
پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی فارس افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس امروز، ۲۱ بهمن در مراسم افتتاح پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی واحد استان فارس که هم‌اکنون در حال برگزاری است، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نهاد مقدس جهاد دانشگاهی به فرمان امام راحل در سال ۱۳۵۹ با سه رویکرد فرهنگی، آموزشی و پژوهشی شروع به فعالیت کرده است و توانسته در این ۴ دهه اثرات و برکات زیادی در حوزه های مختلف ارائه دهد که بر کسی پوشیده نیست.

وی برخی از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی را برشمرد و افزود: مجموعه رویان، حضور در صنعت نفت و گاز، حوزه‌های فرهنگی، خبرگزاری‌های ایسنا، ایکنا و سینا پرس حداقل مواردی است که در این مجموعه اتفاق افتاده است.

بابایی بیان کرد: یکی از برکاتی که حاصل تجربه ۴ دهه جهاددانشگاهی و جوانان نخبه است، افتتاح پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی است که با رویکرد ظرفیت‌سازی برای اشتغال دانش بنیان فارغ‌التحصیلان، بسط و گسترش و ارتقای توسعه کارآفرینی فرهنگی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و حمایت مؤثر از اندیشمندان این حوزه و استفاده از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جهت ایجاد رونق اقتصاد در صنایع فرهنگی است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس به سبقه تاریخی و فرهنگی و مذهبی شیراز و استان فارس اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها و وجود بیش از ۷۰ نوع صنایع دستی در این استان موجب شده است تا جهاددانشگاهی راه‌اندازی این پارک را در دستور کار خود قرار دهد.


( ۱ )