تشریح برنامه‌های جهاد دانشگاهی فارس در سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

۱۳ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۰ کد : ۲۶۴۸۷ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۰۰
​​​​​​​معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس با ذکر این نکته که سردار دل‌ها با اخلاص در عمل و فروتنی در تمام دل‌ها نفوذ کرد و راه محبوب شدن را به همگان آموخت، به تشریح برنامه‌های این نهاد در نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی پرداخت.
تشریح برنامه‌های جهاد دانشگاهی فارس در سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، محمدرضا غلام‌پور، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی، گفت: در سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم، فردی که با رشادت، برنامه‌ریزی و درایت تمام معادلات دنیای غرب، استکبار و در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار را در منطقه خاورمیانه به‌هم ریخت.

وی، ترور دانشمند نظامی جمهوری اسلامی ایران در بامداد ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ با آن روش را دلیل محکمی برای این ادعا دانست و افزود: علاوه بر شاخصه‌های مهم اجتماعی و نظامی، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بحران‌های مختلف داخلی و خارجی که باعث شده بود فردی محبوب در بین مردم کشورمان و حتی مردم منطقه شناخته شده باشند، اخلاص در عمل و همچنین فروتنی ایشان  از مهم‌ترین شاخصه‌های فردی ایشان بود.

غلام‌پور با اشاره به تشییع باشکوه و بی‌نظیر سردار دل‌ها، گفت: محبوبیت سردار دل‌ها در میان مردم دنیا در زمان تشییع پیکر مطهرشان مشخص شد و به همه مسئولان و عامه مردم راه و روش محبوب شدن را یادآور شد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این نهاد انقلابی به‌مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلفی با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کرده است، به تشریح این برنامه‌ها پرداخت.

وی ادامه داد: برپایی نشست‌های تخصصی در جهت تبیین، تشریح و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جبهه مقاومت و اهداف دشمن در منطقه خاورمیانه به‌صورت میزگرد و سخنرانی، برگزاری جشنواره ملی رویداد دانشجویی بزرگداشت سیدالشهدا مقاومت در قالب آثار ادبی، هنری و چند رسانه‌ای که تا پایان دی‌ماه پذیرش آثار ادامه دارد از جمله این برنامه‌‌ها هستند.

غلام‌پور همچنین برگزاری نمایشگاه‌های هنری حضوری و مجازی در این دهه در مراکز آموزشی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی، همکاری در برگزاری جشنواره مردمی ملی هنری «عصر سلیمانی‌ها» در قالب فیلم کوتاه، پویانمایی، نرم‌افزار اندروید و پوستر با جوایز ارزنده تا اول بهمن‌ماه و برگزاری مرحله مسابقات مناظره ملی دانشجویان در مرحله اول بین دانشجویان استان فارس در موضوعات علمی، فرهنگی و اجتماعی را از دیگر برنامه‌های جهاددانشگاهی فارس طی این ایام اعلام کرد.